Pod palcem má jeden z největších fanshopů v republice. Příznivci Komety v něm mohou vybírat z nesmírně pestré nabídky. „Když sem přijedou zástupci z jiných fanshopů, závidí nám,“ usmívá se Komínková.

Fanoušci Komety jsou totiž vyhlášení nejen atmosférou, kterou umí vytvořit, ale taky tím, že se ke svému klubu rádi hlásí v každodenním životě. A to i prostřednictvím různých doplňků. „Populární jsou třeba polštáře, povlečení, puky, spzky na auto, vlaječky, různé parfémy nebo třeba vánoční ozdoby,“ představuje fanouškovské trháky Komínková s tím, že už ve fanshopu ladili do barev Komety třeba i kněze pro svatbu.

Hlavním hitem jsou pochopitelně dresy. Fanoušci Komety se mohou utlouct především po dresu hlavní hvězdy brněnského celku Peteru Muellerovi. „Padesát procent prodaných dresů je s jeho jménem. Ve všech směrech je jasně nejpopulárnější. Lidi si jinak kupují také dresy Martina Zaťoviče, Petra Holíka, Tomáše Bartejse nebo teď docela jede dres Marka Ďalogy,“ vypočítává Komínková.

Hokejisté (v modrém) Komety porazili Olomouc 4:1.
Kometa si po dusnu v kabině poradila s Krejčím i se Sedláčkem, Krištof nedohrál

Podotýká ale, že i fanshop se potýká s koronavirovou pandemií a jejími důsledky. „Před koronavirem jsme měli roční obrat patnáct milionů korun. V době pandemie klesl o padesát procent. Museli jsme mít zavřeno, navíc i když už fanoušci zase mohou na hokej, pozorujeme citelný úbytek zákazníků, což souvisí i s tím, že na stadiony chodí míň lidí než před koronavirem,“ poznamenává vedoucí fanshopu.

S nadějí tak vzhlíží především k blížícím se Vánocům. „Vedle play-off nakupují lidé naše produkty nejvíc právě kolem Vánoc. Každoročně chystáme kolekci a máme taky unikátní grafiku. Myslím, že ta letošní kolekce je hodně povedená a fanouškům se bude dost zamlouvat,“ doplnila Komínková.