Hrál se opatrný, nezáživný hokej. Na světelné tabuli právě časomíra odtikala polovinu duelu mezi Kometou a Pardubicemi. Stále bez branek. V útočném pásmu soupeře vyštrachal kotouč Peter Mueller, pohrál si s ním a předložil jej Petru Holíkovi, který puk posunul Malcovi.

Ten se příliš nerozpakoval, napřáhl a rozjásal vyprodanou arénu. „Gól těší, protože to nemám moc v pracovním popisu a je to něco navíc. Důležitý ale je, že máme tři body,“ pravil po zápase skromně obránce Komety Malec.

Trefa slovenského reprezentanta nakopla. Na ledě ho bylo plno, bránil, lehal do střel, odzbrojoval soupeřovy útočníky a často se i zjevoval před brankou Pardubic. „Cítím se dobře. Snažím se makat pro mužstvo, a to je hlavní. Musíme sbírat body,“ líčil šestatřicetiletý bek.

Jestli si cení víc gólů, nebo defenzivní činnosti, v tom má Malec jasno. „Určitě bránění, protože to je moje úloha v týmu, a když se mi daří, tak mě to povzbuzuje. Na střílení branek máme jiné hráče,“ řekl.

Malcovi utekla cena pro nejlepšího hráče, protože se v brněnském celku našel někdo, kdo jej svým výkonem převýšil, a to Karel Vejmelka. Ten vychytal první nulu Komety v téhle sezoně. „Je to sice klišé, ale bez obrany bych ji neudělal, takže rozhodně jde o týmovou práci. Jsem jim vděčný, že mi pomohli, protože zblokovali spoustu střel,“ sdělil dvaadvacetiletý gólman.

Druhou a zároveň poslední trefu v zápase vstřelil Martin Zaťovič. Brno se tak po výhře posunulo na třetí příčku tabulky. „Musím pochválit Vejmelku, který si nulu za svůj výkon zasloužil. Jsme rádi, že jsme to utkání zvládli, ale nebylo vůbec lehké,“ uvedl asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

Kometa Brno - Dynamo Pardubice 2:0
Třetiny: 0:0, 2:0, 0:0.
Branky a nahrávky: 31. Malec (P. Holík, Mueller), 38. Zaťovič (Kašpar, P. Holík).
Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 30:28. Rozhodčí: Hribik, Pešina – Jindra, Zika. Diváci: 7700.
Kometa: Vejmelka – Mikuš, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Schaus, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Kašpar, L. Čermák, Köhler – Dočekal, Hruška, Mallet – Plášek ml., R. Zohorna, L. Horký.
Pardubice: Klouček – Trončinský, Holland, Wishart, Cardwell, Děrvuk, Hrabal, Čáslava, Budík – Kusý, Marosz, Mandát – Treille, Bubela, Skokan – Perret, Dušek, Vondráček – Poulíček, M. Kratochvíl.