A jako jediný taky v brněnskému týmu zůstane po zbytek sezony, ačkoliv to klub stále oficiálně nepotvrdil. „Intenzivně se zabýváme tím, aby tady zůstal, protože jde o výborného hráče,“ vysekl mladému zadákovi z Blanska poklonu asistent brněnského trenéra Jiří Horáček.

Král náleží slovutnému Torontu Maple Leafs v NHL, jenže do hlavního týmu má daleko a start farmářské AHL je v nedohlednu. „Jsem rád za možnost zůstat v extralize. V zámoří by mi negarantovali, že bych nastupoval pravidelně. V Kometě mi věří, za což jsem hodně rád. Se svým vytížením v Brně jsem maximálně spokojený. Jen škoda, že se nedaří týmu,“ prohlásil odchovanec brněnského klubu.

Spokojenost je oboustranná. Kometa se tímto ročníkem zatím potácí malátně, ale Král je jeden ze světlých bodů. V Brně se zařadil mezi stěžejní zadáky, což dokládají také statistiky. Průměrně stráví na ledě skoro dvacet minut, vedle řízného Michala Gulašiho je právě Král jediný obránce s kladným hodnocením ve statistice plus/minus.

Pro porovnání, třeba bitvami v NHL ošlehaný Hájek má ve zmíněné statistice pět záporných bodů. „Věřím si a snažím se hrát, jak je třeba. Jde mi o to předvést, co řeknou trenéři. Snažím se podporovat ofenzivu, jak jen to jde,“ řekl Král.

Brno 16.12.2020 - domácí FC Zbrojovka Brno v červeném proti 1. FC Slovácko
Vaněk se osvobodil a řídil domácí obrat Zbrojovky proti Slovácku

Blanenský rodák je přitom v citlivém období přechodu z juniorského hokeje mezi muže, který se nezřídka stává osudným pro kariéru nejednoho talentovaného hokejisty.

Král vtrhl mezi dospělé náramně. V prvoligovém Přerově zaznamenal v sedmi zápasech deset bodů. I proto po něm po restartu extraligy na začátku listopadu sáhla Kometa. „Jsem velmi rád za šanci, kterou mi v Přerově dali,“ opakoval jediný brněnský obránce, jenž v této sezoně zaznamenal dvě branky.

Ta druhá, kterou vstřelil v úterní partii proti Olomouci v oslabení, byla výstavní. Král vyrazil při vlastní početní nevýhodě za spoluhráči do protiútoku a šikovným bekhendovým zakončením pod víko zaskočil olomouckého brankáře Jana Lukáše. Nezapřel tak své ofenzivní vlohy, které má v krvi, vždyť původně chtěl být útočník. „Zničehonic jsem se tam zjevil. Když jsem viděl, že jedou kluci dva na dva, jel jsem je podpořit a padlo to tam,“ líčil skvostný okamžik Král.

V úterním moravském derby na Hané patřil mezi ústřední strůjce výhry 4:1. Ke gólu přibalil i asistenci na rozhodující trefu Petera Muellera a Kometa utnula černou sérii porážek. „Kdybychom prohráli popáté v řadě, není to příjemné. Teď budeme při reprezentační pauze v lepší náladě,“ oddechl si Král.

Lepší nálada bude třeba, protože Kometu čeká i v přestávce tvrdá dřina.