Jak vnímáte finále, když pocházíte z Brna?
Narodil jsem se v Brně. V šestnácti letech jsem přišel do Třince. Souhlasím se spoluhráči, že to bude taková bitva severu proti jihu. Kometa je dlouhodobě vládkyní jižní Moravy a my se snažíme být totéž tady na severu.

Jak chcete coby střelec vyzrát na brankáře Marka Čiliaka, který se v play-off zase rozchytal?
Pro mě je důležité, jestli má brankář standardní držení hole a lapačky. Pokud chytá v obraceném gardu, jsem z toho nešťastný. Hlavně, že hokejku drží správně.Před semifinále jste si Kometu moc nepřál, teď už se jí nevyhnete…
Bylo to tím, že jsme sledovali ostatní týmy, jak hrají. A viděli jsme, na jaké vlně Brno jede, že neprohrálo žádný zápas. A přece si nebudete přát soupeře, který je takto rozjetý, pokud máte nějakou volbu.

Nebylo to tedy kvůli tomu, že z Brna pocházíte?
Už jsem dost starý na to, abych se dokázal přes emoce přenést. Ale když máte byť malou možnost volby, tak zvolíte toho ve vašich očích snazšího soupeře. Ale teď se na to moc těším, protože hrát finále proti Kometě v třineckém dresu… Co víc může být.Jezdíte do Brna často?
Tátu mám v Brně, takže jezdím za ním. Máma pocházela úplně z jihu, nedaleko Lednice, takže se tam za babičkami s rodinou snažíme jezdit, ale času v sezoně je málo. A děti jak mají školní povinnosti, tak nejde vyrazit jen tak na jedno odpoledne. Většinou po sezoně nebo v létě, kdy mám víc času.

Neměl jste nabídku z Brna, že by vás chtělo zpátky?
Neměl. Nejdříve musí být nějaká pozice, abyste se uvolnil pro trh. Jsem rád, že jsme se vždycky domluvili v Třinci.