„Vím, že jsem v chytání nájezdů dobrý, taky to dost často trénuju,“ culil se finský brankář.

Tentokrát těch „penalt“ bylo víc. Jedno trestné střílení jste chytil ve třetí třetině Machovi. Byl to klíčový moment utkání?
Asi ano, dal jsem tak klukům šanci zápas ještě zlomit. My jsme to mohli ve třetí části definitivně rozhodnout, těch šancí tam bylo dost. Sice to nevyšlo, ale i tak můžeme být rádi za tři body.

Díky vychytaným nájezdům jste stal hrdinou večera…
Je jasné, že v takovém zápase je brankář logicky víc vidět. Kdyby to kluci urvali už v základní době, bylo by to jiné. Jenže my jsme tentokrát pořádně nevěděli co hrát, ale tak to je s námi proti Boleslavi vždycky. Navíc důležitost prvního zápasu v play out na nás byla znát, příště už to bude určitě lepší.

V čem byl problém?
Celý duel to byl hodně pomalý hokej. Nemohli jsme se dostat do hry, kterou normálně předvádíme. Proto šel zápas až do nájezdů a ty jsou kolikrát o štěstí.

Vám se v nich ale tradičně daří. Je to opravdu jen náhoda?
Asi ne. Vím, že jsem v chytání penalt dobrý, taky to dost často trénuju. Ale bylo by lepší, kdyby to kluci rozsekli už po šedesáti minutách, protože nemůžu vždycky chytit všechno. Soupeři mají své specialisty, ostatně stejně jako my.

Na poslední Kladno máte po prvním kole play out náskok čtyř bodů. Jste s výsledkem proti Boleslavi z tohohle pohledu spokojený?
Určitě, dva body jsou důležité. Ještě nás čeká spousta zápasů. Kdybychom v každém udělali stejný výsledek, tak na baráž nemusíme vůbec myslet. Ale snad budeme vyhrávat i za tři body. (úsměv)