"Myslím, že se bude vyvíjet podobně jako tady, moc gólů padat nebude," uvedl zkušený útočník Mountfieldu Šimánek po druhém duelu, v němž jeho tým vyhrál 3:0.

Hradci se tak povedla stejná věc jako ve čtvrtfinále proti Litvínovu. V něm také nezvládl první utkání na vlastním ledě, ale ve druhém byl úspěšnější. "Najednou u nás bylo všechno jinak. Víc jsme dohrávali souboje, víc jsme chodili do brány a pak nám vyšly přesilovky. Stejně jako s Litvínovem," potvrdil Šimánek, že se dá najít shoda s úvodními duely celého play off.

Proti Kometě navíc Hradec udeřil dvakrát v rozmezí pouhých pětašedesáti sekund. Nejprve v přesilovce pět na tři skóroval kapitán Jaroslav Bednář, poté v klasické početní výhodě Slovák Roman Kukumberg. "Myslím, že to byl odraz celé naší hry, toho, co jsme produkovali. Stříleli jsme, chodili do brány," zopakoval Šimánek, jenž ve třetí třetině přidal třetí a poslední branku utkání.

V závěrečné části se jeho tým soustředil především na udržení vedení. Mountfield hrál obětavě, navíc měl za sebou skvělého gólmana Patrika Rybára. "Když hrajeme oslabení, tak musíme střely vylehat. My takhle pomůžeme Patrikovi a on pak pomůže nám," popsal Šimánek.

Rybár i díky pomoci spoluhráčů vychytal čisté konto a za dva domácí zápasy dostal jedinou branku. V prvním utkání totiž dala Kometa druhý gól v power play Hradce, kdy už byl brankář na střídačce. "Oba gólmani jsou vynikající," uznal Šimánek nejen Rybárovy kvality, ale také přínos brankáře Marka Čiliaka pro Kometu.