Ač nejste zrovna střelec, rozhodl jste poslední duel roku 2013. Byl to pro vás ještě extra dárek na rozloučenou s uplynulým rokem?

Potěšil mě. Gólů moc nedávám, navíc vítězných. (úsměv) Navíc jsem měl na zápase v Hradci Králové po dlouhé době rodinu. Měl jsem velkou radost.

Momentálně držíte sérii čtyř vítězství v řadě včetně tří povánočních. Není to přece jen trochu nad očekávání?

Říká se, že Kometa má výsledky do prosince a pak přichází krize. My jsme už od začátku sezony říkali, že takhle to být nemůže. Určitě je nad očekávání. Z těch tří těžkých zápasů bych bral pět šest bodů, to by bylo nádherné. Zaplať pánbůh za to.

Soupeři byli těžcí, ale v pátek vás čeká lídr. Jaký máte recept na úspěšný hokejový vstup do nového roku?

Je to nejtěžší soupeř v lize. Teď máme dva zápasy doma a venku a pak máme volno. Musíme zopakovat poslední výkony a hrát ještě opatrněji dozadu. Brejkové hráče má Sparta výborné.

Vidíte recept třeba v zápase Sparty v Kladně, kde domácí vedli dokonce 4:0, byť nakonec uspěli až v prodloužení?

Ve Spartě jsem hrál dlouho a vím, že právě v Kladně jsme pravidelně mívali problémy. Nic nepodcenili. Viděl jsem jen sestřih, ale teď přijede Sparta odpočinutá. Jak znám trenéry, budou nás chtít porazit už jen proto, že jsme je na podzim doma přehráli.

Jak se sparťané dívají na zápasy v Brně?

Sparta má tři čtyři mančafty, na které se jí venku tolik nedaří. A jedním z nich je i Kometa. Ale na to se teď nemůžeme dívat. Sparta je jiná, má nové hráče, nejsou tam kovaní sparťané. Nemají to v sobě. Dali strašně moc gólů, takže jsou v pohodě…

Nastříleli jich už 145, o 46 víc než druhý nejlépe střílející tým extraligy. U vás obránců to musí budit velký respekt.

Zvýšíme opatrnost v defenzivě. Soupeř do čeho bouchne, z toho dá gól. Má vyrovnané čtyři lajny. Jinde se koncentrujeme na dvě lajny, tady to nejde. Musíme zamknout předbrankový prostor.