„Konečně, poprvé v sezoně. Ani nevím, kdo mi cenu donesl, měl jsem ji v boxu. Velmi mě to potěšilo,“ usmíval se Haščák, který při vyhlášení už ledoval šrámy po bitce v šatně.

Jak jste si užil vysokou výhru nad loňským finálovým soupeřem?
Je to nejdůležitější výhra doma. Zajímavá třetí třetina pro mě. Důležité je, že jsme vyhráli 7:2, tedy asi 7:2 že? Doufám, že to tak skončilo.

Po bitce s urostlým Lukášem Vantuchem jste měl zakrvácený dres. Jak jste na tom?
Šlo o takový debilní souboj. Kvůli tomu začala bitka. Byl jsem bez puku, nedosáhl jsem na něj, sklopil jsem hlavu a bouchnul mě po hlavě.Šlo podle vás o zbytečný zákrok?
Špatně jsem byl natočený, nějak mě to naštvalo. Shodil rukavice, takže když se jdeme bít, jdeme se bít. Všechno patří k hokeji, abychom pobavili diváky a myslím, že jsem pobavil.

Letos jste se porval třikrát…
Nevím, bitky nějak nerozebírám. Patří ke hře, pobavení diváků. Příště ale zvážím koho vezmu, abych na něho dosáhl. Že já blbec si vezmu toho největšího. (smích) Fakt byl vysoký, měl dlouhé ruky.

Překvapuje i vás, že máte nejvíc pěstních duelů v týmu?
Provokuju Leoše Čermáka, aby se začal konečně bít. Chtěl jsem ho svou rvačkou naštvat. Doufám, že ukáže pověst bitkaře. V kabině ho každý poslouchá, nikdo si na něj nedovolí. Doufám, že další zápasy to ukáže soupeřům. (smích) Teď se jen zastal spoluhráče (strkanice s Dominikem Lakatošem – pozn. red.). Nebylo tam nic navíc, nebyl důvod se bít.Snažili se vás trenéři ve třetí třetině uklidnit?
Měli jsme jasně danou taktiku, kterou jsme dodržovali a byli trpěliví. Soupeř se soustředil na nějaké blbosti a nám to jen pomohlo.

Byl to pro vás nejlepší domácí zápas?
V mém případě ano, nevím jak pro ostatní.

Dva góly, asistence, bitka. Uvědomujete si, že máte hattrick Gordieho Howea?
Řekl jsem si, že udělám vše proto, abych dal gólový hattrick. Na konci jsem viděl, že už to k němu nespěje. Tak jsem si udělal aspoň hattrick Gordieho Howea. (úsměv)

Když jste jel s Vojtěchem Němcem ve třetí třetině v úniku, přemýšlel jste, že vystřelíte a dáte třetí gól?
Vojta už mi dal několik přihrávek. Naznačil jsem, že budu střílet, nahrál jsem mu to a bravurně zakončil. Mám ještě větší radost než kdybych to trefil já.Jste nejčastěji střílející hráč týmu s 33 ranami, ale scházelo vám víc branek. Změnil jste něco do utkání s Libercem?
Předtím to nepadalo, teď ano. Jsem za to rád. Doufám, že to bude zápas od zápasu lepší.