Slovenské pravé křídlo si vzpomnělo na domácí výhru 5:3. V odvetě v Bratislavě Kometa podlehla 1:2. Po tomto utkání následuje odveta v úterý 15. srpna na ledě Slovanu. „Soupeř má před námi velký náskok, protože šel na led už prvního července. Ladí formu na začátek KHL, která mu začíná za čtrnáct dní. Slovan má větší herní praxi, ale chceme hrát dobrý hokej a pozvat diváky. Nastoupí už většina základního kádru,“ potvrzuje asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Fanoušci se mohou těšit na kvalitní soupisky. V brněnské brance nastoupí Marek Čiliak a v kádru chybí pouze Martin Erat, Alexandre Mallet a zranění Jan Káňa, kapitán Leoš Čermák a Jan Štencel. „Ten už ale s námi trénuje, jen ještě nepůjde do zápasu,“ vyhlíží Pokorný návrat beka, který od února laboroval s poraněným kolenem.

Slovan v létě značně posílil – přišli útočníci Jan Buchtele a Michal Řepík z pražské Sparty, Lukáš Kašpar z Dynama Moskva či brankář Jaroslav Janus z Litvínova a gólman Jakub Štěpánek z finského celku Lukko Rauma. „Ve Slovanu je hodně českých reprezentantů a velmi dobrých hráčů. Mám tam několik dobrých kamarádů, přišli i nějací Finové, na které jsem zvědavý. Třeba s bekem Tommi Taimim jsem hrál v Chabarovsku. Bude to dost těžký zápas,“ uvědomuje si Haščák.

Rodák z Popradu má o motivaci proti desátému týmu Západní konference KHL v minulé sezoně postaráno. „Je start sezony a hrajeme před domácím publikem. Každý se chce ukázat. Slovan sleduju, ale není pro mě nějak oblíbený tým. Jsem z Popradu a hrál jsem i za Košice – oba jsou rivalové Slovanu,“ hlásí autor čtyř branek ze čtrnácti duelů v play-off extraligy.

Při úterní výhře 3:2 po nájezdech v Třebíči se objevil Haščák ve formaci s Vojtěchem Němcem a Tomášem Svobodou. „Potřebujeme ještě trochu času, i když se to asi několikrát protočí. Oba jsou vynikající hráči. Mimo led je Socha (Svoboda – pozn. red.) podobný typ jako Jožo Kováčik – terč posměchu. Všichni si z nich dělají srandu. Rovnou si sedl na Jožovo místo v kabině,“ vtipkuje Haščák o kamarádech.

Domácí příprava
KOMETA BRNO – SLOVAN BRATISLAVA

Čas: Čtvrtek, 18.00
Volný prodej ve čtvrtek na pokladně DRFG Areny: 10.00–18.00

KOMETA BRNO – DUKLA JIHLAVA

Čas: 17. srpna, 18.00
Předprodej pro permanentkáře na pokladně DRFG Areny: 7. srpna (9.00–16.00), 8. srpna (9.00–17.00), 14. srpna (9.00–17.00)
Volný prodej na pokladně DRFG Areny: 15. a 16. srpna (9.00–16.00), 17. srpna (10.00–18.00)
 
Ceny lístků: sezení (permanentní vstupenky – 80 Kč, volné vstupenky 100 Kč), stání (permanentky – 50 Kč, volné – 70 Kč)