Dvěma trefami v úvodních deseti minutách nasměroval Piráty k vítězství. Třetí zásah přidal až v posledním dějství. U všech branek mu asistoval další forvard Jakub Sklenář. „Ještě jsem hattrick nedal, chtěl jsem ho a trochu jsem se k němu tlačil, ale samozřejmě je nejdůležitější vítězství týmu," nechal se slyšet.

Piráti tak zdolali Kometu před svými diváky již pošesté v řadě. „Z prvních dvou střel jsme dostali dvě branky, což rozhodně nebylo příjemné," posteskl si asistent brněnského kouče Kamil Pokorný.

Kometa, které kvůli zraněním scházeli klíčoví hráči Martin Erat, Martin Zaťovič a Leoš Čermák, i přes dvougólové manko po první třetině sahala po vyrovnání. Nejprve na snížení Marcela Haščáka odpověděl důrazný Marek Tomica, ale na rozdíl jediné trefy opět přiblížil hosty Radim Zohorna.

Jenže pak brněnský celek obdržel gól při vlastní přesilovce, když ujel Michal Vondrka a potvrdil pozici nejproduktivnějšího muže soutěže. „Myslím si, že dvě třetiny jsme hráli slušně a dostávali se do šancí. Bohužel vždy, když jsme se dostali do kontaktu, soupeř odskočil," litoval Pokorný.

Ve třetí třetině pak definitivně rozhodli v rozmezí 75 sekund obránce Jan Rutta s Růžičkou. V poslední minutě už stav jen korigoval v početní výhodě Michal Gulaši. „Pátý gól utkání rozhodl. Výsledek nás netěší, ale tentokrát byl velký rozdíl v produktivitě," dodal brněnský asistent kouče.

Piráti v novém roce ještě neprohráli a počtvrté za sebou bodovali naplno. „Odehráli jsme výborný zápas a zaslouženě jsme vyhráli," radoval se chomutovský asistent trenéra Petr Martínek.

V neděli deset minut před půl šestou večer přivítají třetí Brňané v DRFG Areně dvanáctou Olomouc.

38. kolo hokejové extraligy:

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. V. Růžička ml. (Sklenář), 10. V. Růžička ml. (Sklenář, Kudělka), 25. Tomica (Huml, Flemming), 31. Vondrka, 46. Rutta (Kämpf, Koblasa), 47. V. Růžička ml. (Sklenář, Rutta) - 23. Haščák, 26. R. Zohorna (H. Zohorna, Kováčik), 60. Gulaši (O. Němec, Haščák). Rozhodčí: Pražák, Bulanov (Rus.) - Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4884.

Chomutov: Laco - Flemming, R. Havel, Valach, Skinner, Rutta, Kudělka, Chalupa - Vondrka, Huml, Tomica - Skokan, Vl. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Kämpf, Poletín - D. Kaše, Raška, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Štencel, Kováčik, Bartejs, Trška, F. Král, Malec, Gulaši - Vincour, Nečas, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Dočekal - H. Zohorna, F. Dvořák, R. Zohorna - M. Novák, Dymáček, Kratochvíl. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.