Soupeř Komety z jarního předkola play-off zatím prožívá krušnou sezonu a před pátečním zápasem sáhl k výměně trenérů. Bývalého kouče Komety Jiřího Kalouse na střídačce Mladé Boleslavi nahradil Richard Král. V Brně ale povedou tým Václav Pletka a Martin Škaloud. 

Středočeši prohráli devět z posledních deseti utkání a jsou beznadějně poslední, minulý pátek navíc inkasovali porážku 0:8 proti Liberci. Aby pohrom nebylo málo, Středočeši museli kvůli viróze v kabině odložit úterní zápas s Hradcem Králové.

Jakub Flek má za sebou povedený úvod extraligové sezony.
Dva Komeťáci v reprezentacích. Flek je v Rulíkově nominaci, Cingeľ se vrací

To Kometa půjde do pátečního duelu o poznání lépe naladěná. Brňané sice v úterý prohráli, předtím ale bodovali ve čtyřech duelech v řadě a v tabulce jsou už pátí.

Domácí premiéra v seniorské extralize čeká mladého brněnského útočníka Jakub Kosa, který se minulý týden vrátil na jih Moravy po čtyřech a půl letech ve Finsku. „Za ty roky, co jsem tu v Kometě nebyl, se nic nezměnilo. Je to všechno stejné. Už se moc těším, až si zahraju před domácími fanoušky," pravil dvacetiletý útočník. 

Poprvé naskočil v Litvínově, kde si zahrál ve druhé formaci s Tomášem Marcinkem a Martinem Kohoutem. Právě Kohout by ale měl kvůli zranění následující duely vynechat.

Zápas s Mladou Boleslaví bude první z z pěti listopadových narozeninových utkání Komety, která si letos připomíná sedmdesáté výročí od svého založení.