„Každý si dělá svou práci a začíná našemu systému věřit. Je to i o tom, že každý kluk přináší do systému něco ze sebe," lebedil si trenér brněnského družstva Jaroslav Modrý.

V posledních dvou duelech zazářila nově složená druhá formace ve složení Tomášové Vincour s Marcinkem a mladík Jakub Kos. „Přináší do hry fyzično. Kuba tam má zkušené kluky, kteří mu pomáhají v přechodu do nové soutěže a je tam od něj spousta energie. Říká si o víc prostoru," chválil Kosa Modrý.

Basketbalistky KP TANY Brno (v zeleném) prohrály na palubovce klubu Tango Bourges.
Basketbalistky Bourges potvrdily roli favoritek a jasně porazily KP Brno

Brňanům po reprezentační pauze šlape taky defenziva, kterou má pod palcem jakožto bývalý excelentní zadák právě Modrý. V nedělní partii Brňané dlouho Spartu prakticky k ničemu nepustili. „Byl to už takový play-off zápas, je sice listopad, ale tým pomalu získává tvář, jakou chceme, aby měl," podotknul brněnský lodivod.

Nyní před jeho svěřenci stojí ještě těžší překážka než Sparta. Duel s Pardubicemi bude předposledním ze série narozeninových klání, věnovaný bude přímo Kometě a fanoušci se opět mohou těšit na speciální doprovodný program. „I když nejsem z Brna, mám respekt k českému hokeji, Kometa má krásnou historii. Jsem rád její součástí a je pro mě ctí pokračovat v plejádě hráčů a trenérů a snažím se, abych na ně dobře navázal," přesvědčoval Modrý.

První vzájemný duel mezi Kometou a Pardubicemi se odehrál na začátku října na východě Čech a z výhry 5:3 se radoval domácí celek.