„Jsme velice rádi, že jsme se dostali do čtyřky. Úspěšnost sezony se hodnotí až po play-off, ale už teď chci poděkovat mužstvu, jak jsme se dokázali zvednout a dosáhli na čtvrté místo,“ lebedil si asistent brněnského trenéra Jiří Otoupalík.

I poslední brněnský duel základní části proti Třinci už v mnohém připomínal bitvu v play-off. K vidění bylo spoustu osobních soubojů i emocí. „Hrajeme miniplay-off už od začátku ledna. Chtěli jsme předvést, co v nás je, a podařilo se nám ukázat naši identitu a že na to máme,“ pravil s pětatřiceti body třetí nejproduktivnější hráč Komety v základní části Kristián Pospíšil.

Termíny čtvrtfinále play-off Komety
1. zápas v neděli 17. března: Kometa Brno - nejlépe postavený soupeř z předkola
2. zápas v pondělí 18. března: Kometa Brno - nejlépe postavený soupeř z předkola
3. zápas ve čtvrtek 21. března: nejlépe postavený soupeř z předkola - Kometa Brno
4. zápas v pátek 22. března: nejlépe postavený soupeř z předkola - Kometa Brno
případný 5. zápas v neděli 24. března: Kometa Brno - nejlépe postavený soupeř z předkola
případný 6. zápas v úterý 26. března: nejlépe postavený soupeř z předkola - Kometa Brno
případný 7. zápas ve čtvrtek 28. března: Kometa Brno - nejlépe postavný soupeř z předkola

Brňané museli ukázat charakter i proti Třinci. Ve 21. minutě sice otevřel skóre Lukáš Cingel, jenže o pět minut později si vybral slabší chvíli jinak spolehlivý brněnský gólman Dominik Furch, když inkasoval po banální střele Marka Daňa od mantinelu.

Ještě hůř bylo Brňanům na začátku třetí třetiny, kdy otočil skóre ve prospěch Třince Andrej Nestrašil. Domácí navíc v tu chvíli virtuálně vypadli z první čtyřky, protože Litvínov se v souběžném duelu s Olomoucí dostal do vedení. „Nevěděl jsem, jaké je skóre v jiných zápasech, jenom dvě minuty před koncem jsem se zeptal, jestli se máme hnát za gólem, nebo bráníme,“ přesvědčoval Pospíšil.

Domácí spasil v 51. minutě při přesilovce Steve Moses, jehož rána zapadla do šibenice a americký forvard se svou dvacátou trefou osamostatnil na čele střelecké tabulky Komety o gól před Jakubem Flekem.

Brňané už soupeře nepustili ve zbytku třetí části k větším šancím a remízou 2:2 po šedesáti minutách si vzhledem k výsledkům na ostatních stadionech s předstihem zajistili postup do čtvrtfinále.

F:NL 17. kolo Dukla Praha - Zbrojovka Brno 3:3.
Šlágr na úvod jara bez vítěze. Dukla třikrát stáhla vedení Brna

„Neslavili jsme remízu, ale to, že jsme postoupili. Pro nás je dobré, že si odpočineme. Osobně se ani nebudu dívat na předkolo, aspoň na začátku ne. Chci si minimálně první dny odpočinout od hokeje a nachystat se mentálně na play-off,“ pokračoval Pospíšil.

Kometa sice měla čtyřku jistou, ale zbytek duelu nevypustila. Naopak jí nakonec patřilo i prodloužení, když výhru brněnského celku vystřelil Tomáš Marcinko, bývalá dlouholetá opora Ocelářů.

Brňané nyní ve dvoutýdenní pauze mohou vyhlížet protivníka pro čtvrtfinále play-off. Pokud po základní části pátý Litvínov splní v sérii předkola proti Plzni roli favorita, utkají se Brňané o postup do semifinále právě se severočeským soupeřem.

„Chceme ukázat, co umíme. Ani Pardubice nebo Sparta nás nechtějí, stačí se podívat, jak jsme s nimi hráli v základní části,“ dodal Pospíšil.

Kometa Brno - Oceláři Třinec 3:2 pp
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 – 1:0.
Branky a nahrávky: 21. Cingel (Zaťovič), 51. Moses (Zbořil), 62. Marcinko – 26. Daňo (L. Hudáček), 46. Nestrašil (M. Růžička).Rozhodčí: Šindel, Květoň – Zíka, Štěpánek.
Vyloučení: 4:5.
Vyšší tresty: 0:0.