„Je to opravdu zvláštní, přitom nás žene vyprodaná hala a hrajeme tu rádi. My nad tím tak nepřemýšlíme. Snad to v Litvínově urveme a pak doma předvedeme gólový pytel,“ přeje si elitní brněnský bek Jan Ščotka poslední sedmé pokračování série, které by ve čtvrtek hostila brněnská Winning Group Arena.

V téhle sérii jdou všechny předpoklady stranou. V základní části platilo, že Litvínov byl extrémně silný doma, kde patřil mezi extraligovou špičku a naopak na kolbištích soupeřů mu náležela až desátá pozice, v play-off je vše naopak. „Vysvětlení pro to nemám. Zkrátka to tak je. Vyhráli jsme tu jedno utkání na nájezdy, další v prodloužení, Kometa u nás taky jeden zápas vyhrála těsně a oba jsme pak jeden zápas uletěli, je to vyrovnané,“ přemítal litvínovský trenér Karel Mlejnek.

Hokejisté Komety hostili v pátém čtvrtfinále Litvínov.
Rána pro Kometu. Doma se zlepšila, ale padla. Co osudné vyloučení Pospíšila?

Ten může se svými svěřenci slavit obří úspěch, vždyť Litvínov od svého historického titulu v roce 2015 ještě nepostoupil mezi čtyři nejlepší. Teď je sice blízko, ale zdá se, že úzké kluziště na severu Čech svědčí spíš Kometě. „Celá série je pořád padesát na padesát,“ přesvědčoval Mlejnek.

S šestými duely Kometa nemá dobré zkušenosti. Naposledy v něm loni na domácím ledě podlehla Vítkovicím 3:4 po prodloužení po trefě jejího bývalého kanonýra Petera Muellera a se sezonou se po sérii 2:4 na zápasy rozloučila. Předtím v roce 2019 Brňané opět doma a tentokrát v semifinále podlehli Liberci 1:3 a celou sérii ztratili 2:4 na zápasy. „Musíme zmobilizovat všechny síly, abychom sérii vrátili domů a tady konečně tu výhodu našeho prostředí využili,“ burcoval Modrý.

Adam Szymanik v čele 78. ročníku Běhu Lužánkami.
78. ročník Běhu Lužánkami vyhráli Szymanik a Kouřilová. Najděte se na fotkách

Ten se ale v závěru série musí obejít bez jednoho z klíčových postav obrany, zadáka Marka Ďalogy. „Má zranění v horní části těla,“ pověděl brněnský kouč.

Modrý má pořád kam sáhnout. K dispozici je stále zkušený obránce Marek Hrbas, který si poslední zápas zahrál před měsícem. Do šesté partie by taky mohl nasadit vysokého forvarda Pavla Jenyše, jenž může přidat důraz.