„Frustrující to samozřejmě je, ale není čas být negativní. Určitě nemůžeme být nadšení z toho, jak se série vyvíjí, ale musíme do toho dát všechno,“ přemítal brněnský forvard Jakub Flek.

V základní části zářil a vytvořil si bodové maximum, v play-off se podobně jako celý tým zatím hledá. Slibné šance přitom měl. Hned ve třetí minutě upaloval sám na Mateje Tomka v bráně Litvínova ale neuspěl.

„Neřekl bych, že jsem měl smůlu. Beru to na sebe, kdybych dal gól, zápas by se vyvíjel jinak. Snažím se dělat maximum, nehodil jsem puk do lapačky naschvál,“ přesvědčoval Flek.

Kometa sice byla střelecky aktivnější, zvlášť v první třetině, ale góly stříleli hosté, kteří využili okének v obraně Komety. Tu první v patnácté minutě dělník ze čtvrté formace Pawel Zygmunt při důrazu v brankovišti.

Hororová byla pro Kometu druhá třetina, kdy Litvínov sázel jeden gól za druhým. Nejprve ve 27. minutě navýšil nádhernou ranou pod víko Andrej Kudrna, o tři minuty později se zase poprvé prosadil nikým nehlídaný britský šikula Liam Kirk.

Právě po jeho brance brněnský gólman Dominik Furch přepustil místo mezi třemi tyčemi Štěpánu Lukešovi, jenž si tak zachytal poprvé od 10. ledna. „Dominika jsme nestřídali z výkonnostních důvodů, to určitě ne, ale chtěli jsme dát týmu impulz,“ vysvětlil rozhodnutí trenérů brněnský lodivod Jaroslav Modrý.

Lukeš lovil puk ze své sítě ještě dvakrát, nejprve ve 37. minutě po trefě Petra Koblasy a o minutu později se prosadil podruhé Kirk. A třetí třetina se tak jen dohrávala…

Kometa zaznamenala aspoň čestný úspěch po trefě Adama Zbořila v padesáté minutě. Na druhou stranu ovšem taky přišla o obránce Radka Kučeříka, který za zákrok na Jindřicha Abdula dostal až překvapivě vysoký trest pět minut plus do konce utkání.

Jihomoravané tak potřebují urvat aspoň jeden ze dvou zápasů, které jsou na programu ve čtvrtek a v pátek v Litvínově, jinak budou mít po sezoně.

Kometa Brno - Litvínov 1:5
Třetiny: 0:1, 0:4, 1:0.
Branky a nahrávky: 50. Zbořil (Kohout) – 15. Zygmunt, 27. Kudrna (Abdul, Jurčík), 30. Kirk (Czuczman, Koblasa), 37. Koblasa (Demel, Abdul), 38. Kirk (Sukeľ).
Rozhodčí: Šír, Cabák – Lhotský, Ondráček.
Vyloučení: 2:3.
Vyšší tresty: 2:0.
Využití: 0:1.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 31:21.
Diváci: 7700 (vyprodáno).
Stav série: 0:2.
Kometa Brno: Furch (30. Lukeš) – Ďaloga, Gazda, Kaňák, Holland, Kučeřík, Moro, Osburn – Pospíšil (A), Kollár, Moses – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Vincour, Marcinko (A), Kos – Okál, Zbořil, Kohout.
Litvínov: Tomek – Zile, Demel, Šalda, Baránek, Czuczman, D. Zeman, Strejček – Kirk, Sukeľ (C), Koblasa – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (A) – Kudrna, Jurčík, Abdul – Maštalířský, Zygmunt, Válek.