Třiaosmdesátiletý bek s přezdívkou Eiffel vybojoval v šedesátých letech s Kometou pět mistrovských titulů v československé lize a v letech 1965 a 1966 se představil i na světových šampionátech, kde v obou případech slavil stříbrné medaile. Po konci kariéry se stal brněnský rodák sportovním novinářem. Před dvěma roky v prosinci byl v Praze uvedený do Síně slávy českého hokeje.

Hokejisté Komety (v modrobílých dresech) ve svátečním duelu deklasovali Kladno 8:1.
Ideální sváteční večer. Kometa ocenila ikonu, i díky hattricku Vincoura vládla

„Moc na ohlížení zpátky nejsem. Bylo to krásné, příjemné a nádherné, ale jiná kapitola života. Nejradši se vracím ke všem těm milníkům kariéry, ať už to byl první přesun do Opavy, když jsem skončil v dorostu a došlo mně, že v Rudé hvězdě se do sestavy nedostanu, když se hrálo na čtyři beky a tam byly samé hvězdy. Jako osmnáctiletý jsem se odebral do Opavy, kde jsem pracoval i jako stavař, což jsem měl vystudované. Pak jsem šel na vojnu do Jihlavy a po dvou letech jsem se vrátil do Brna, když se naskytla šance. A samozřejmě rád vzpomínám na tu éru, kdy jsem byl u posledních pěti titulů. Víc jsme spali v jedné posteli se Zdeňkem Kepákem, než s manželkama," usmíval se Meixner v dřívějším rozhovoru pro Deník Rovnost.

Legendární bek je pravidelným návštěvníkem a glosátorem zápasů Komety a brněnští hokejisté mu v pátek zpříjemnili sváteční večer jasnou výhrou 8:1 nad Kladnem.