Při ní na stadionu fotbalové Moravské Slavie ve Vojtově ulici scházeli jak mistři světa Jakub Flek s Janem Ščotkou, tak i některá další esa jako Hynek Zohorna nebo Kristián Pospíšil. A taky Martin Zaťovič, který se s brněnským klubem stále nedohodl na nové smlouvě.

„Jeho budoucnost řeší sportovní úsek, to je otázka na něj. Individuálně se připravují opravdu zkušení hráči a my známe jejich individuální přípravu a víme, s kým se chystají. Mistři světa se připojí později," podotkl sedmapadesátiletý stratég.

V Kometě ještě vyhlíží další posily. „Tým je nějak poskládaný, na tom se podílel jak bývalý trenér, tak samozřejmě sportovní úsek Komety. Není tajemstvím, že bychom chtěli přivést jednoho obránce a máme otazník ohledně útočníka," podotkl Pokorný. Zmíněným forvardem by mohl být Martin Frk, o něhož Kometa stála už na konci přestupního období v lednu.

Hokejisté Komety zakončili další týden přípravy v pátek na fotbalovém stadionu Moravské Slavie

Zdroj: Václav Petrů

Klub zároveň stále hodlá přivést zkušeného gólmana k talentované dvojici Michal Postava a Jan Kavan. „Máme dva mladé a velice talentované gólmany. Michala Postavu jsem viděl tři roky v akci. Byl to základní kámen Přerova, nejlepší brankář Chance ligy. Honza Kavan zase dotáhl juniorku do finále a ty zápasy, co odchytal v seniorské extralize, měl excelentní. Dá se říct, že nastartoval Kometu. Nikdo ten talent samozřejmě nechce zabít. Budeme hledat prostor pro něj. Ať u nás, anebo v Chance lize,“ naznačil Pokorný, že ke stávající mladé dvojici počítá s jedním zkušeným gólmanem. Tím by mohl být Aleš Stezka.

Zatím poslední ohlášenou akvizicí je kanadský obránce Nicolas Beaudin, jemuž ale nevyšlo jarní angažmá ve Spartě. „Přišel v době, kdy měla Sparta jasné první tři obránce. Byl tam trochu navíc, jinak je to špičkový obránce," pravil Pokorný na adresu mistra světa z roku 2021.

Robert Říčka (na snímku v bílém dresu) nastoupil v letošním play-off  za Pardubice jen do dvou zápasů.
Bude Říčka kanonýr Komety? Konec v Pardubicích zhořkl, šel jsem do neznáma, říká

Nový hlavní kouč Komety taky odmítá nálepku obranáře. „Chci zachovat dobré věci a jiné zase zlepšit. Asi víte, že mi jde o to, aby mužstvo dobře bránilo, ale zase nehraje totálně defenzivně. Ostatně počet gólů i střel v Třebíči, kterou jsem v posledních letech trénoval, ukazuje, že jsme nebyli obranáři," poznamenal Pokorný.

Ten zároveň zdůraznil, že má od majitele klubu Libora Zábranského důvěru. „Libor je majitel klubu. Cítím se jako hlavní trenér,  stoprocentně rozhoduju o věcech kolem týmu," přesvědčoval Pokorný.

Se svými svěřenci ho do konce června čeká suchá příprava. Po dovolené pak Brňané v červenci vyjedou na led, první přípravný duel sehrají přesně za dva měsíce 8. srpna na ledě Slovanu Bratislava. Extraligová sezona začíná 18. září.