„Budeme po reprezentační přestávce, chceme do soutěže naskočit co nejlépe. Na všechny zápasy se moc těšíme, samozřejmě Sparta je velké lákadlo. Už když jsem byl ve Finsku, tak jsem tyto šlágry sledoval. Věřím, že naše fanoušky potěšíme," pravil pro klubový web mladý brněnský útočník Jakub Kos.

Kometa vstupuje do další fáze sezony z osmé pozice extraligové tabulky a musí být na pozoru. V minulé sezoně právě po úvodní pauze zabředla do vleklé krize, která skončila až o dva měsíce později.

Futsalisté Helasu Tarik Lukšija (na snímku v červeném dresu nejblíž objektivu) a David Cupák (v červeném vzadu). Foto: Petr Ryp
Futsalista Helasu v Big Brother? Blázen a party boy. Snad nezmagoří, zní z klubu

„V reprezentační přestávce jsme měli nabitý program. Byli jsme v posilovně, bylo několik těžkých tréninků na ledě. Myslím, že jsme ale dobře potrénovali a budeme připravení na další fázi sezony co nejlépe," přesvědčoval Kos.

K týmu už se dávno připojili i reprezentanti Jakub Flek a Lukáš Cingel. Flek byl součástí úspěšné mise českého národního týmu na finském Karjala Cupu, který Češi bez jediné porážky ovládli. Brněnský forvard zaznamenal jeden gól.

Ještě víc zazářil ve slovenském dresu Cingel, který svůj návrat do reprezentace po čtyřech a půl letech okořenil na Německém poháru v roli prvního centra třemi góly a jednou asistencí ve třech duelech.

Královopolské volejbalistky sice v odvetě na Železničar vyzrály, k postupu to ale nestačilo
Pyrrhova výhra KP. Zvládlo drama v Srbsku, ale s Evropou se loučí

„Je komplexnějším hokejistou, který hraje jiný hokej, než jak si ho pamatuju z dřívějška. Má větší sebevědomí, víc si věří. Ví, co s pukem a hlavně střílí, když je třeba. Hodně našich hráčů střílet nechce, on s Čerešňákem se nebáli. Vypadá jinak, mohli jsme ho využít v oslabeních i přesilovkách," chválil Cingela v rozhovoru pro sport.sk kanadský trenér slovenské reprezentace Craig Ramsay. Jeho svěřenci skončili v Německu na druhém místě.

V domácím trojboji s Kladnem, Spartou a Pardubicemi bude Kometa dál slavit výročí od založení klubu, od něhož letos uplynulo sedmdesát let. Páteční duel s Kladnem bude věnovaný legendám a fanoušci se mohou těšit na autogramiádu.