„Je to trošku překvapivé, ale pochopitelné, když má Jarda Modrý americkou manželku a v USA děti. Zas až tak mě to ale nezaskočilo, slyšel jsem, že je víc Američan než Čech. Je to ale škoda, protože v Kometě odvedl dobrou práci. Věděl, co chce a co potřebuje a měl jsem pocit, že i hráči ho uznávali nejen jako bývalého hokejistu NHL, ale i jako trenéra. Neměl to lehké, když přišel do Brna, ale šlo to pod ním nahoru," uvedl legendární brněnský obránce Jaromír Meixner.

Kometa je tak uprostřed suché přípravy v nejistotě. Případnou variantou by mohlo být povýšení asistenta trenéra Kamila Pokorného do role hlavního kouče. „Nevidím důvod, proč by Kamil nemohl být hlavní trenér. Samozřejmě byl kouč v první lize v Třebíči a to je oproti extralize nějaký rozdíl, ale problém bych v tom neviděl. Možná tak bude Libor Zábranský s kolegy uvažovat. Zato v mládežnických kategoriích Komety není nikdo, po kom by mohli sáhnout," přemítal Meixner.

Co případně jeden ze základních kamenů dvou mistrovských titulů z let 2017 a 2018 Martin Erat? „Napadl mě, ale je otázka, jestli by do toho šel. Trénuje v Americe v Nashvillu, má tam děti, takže to je velká otázka," pověděl Meixner.

K mání jsou však i velká jména zvenčí, která zatím nemají angažmá. Václav Varaďa dostal v půli ledna vyhazov z nabušených Pardubic, Miloš Holaň skončil už na podzim ve Vítkovicích, s nimiž v ročníku 2022/2023 zažil jednu z historických sezon nebo Miloslav Hořava, který se rozloučil ve Spartě. Ten ale avizoval, že si hodlá dát od hokeje pauzu.

„Nemyslím si, že je potřeba jít po velkém jménu, nejde o záruku úspěchu. Může přijít velké jméno a někdy si to nesedne, nedojde tam k symbióze. Každý z těch třech je navíc svéráz. V Kometě byl krátce jen Varaďa, který tady chvíli hrál (v sezoně 2009/2010 - pozn.red.) a i když se tu motal jako nudle v bandasce, tak načichl prostředí. Otázka, jak je to s jeho odstupným a jak by to fungovalo mezi ním a Liborem," zamyslel se Meixner.

Nový kouč bude mít v Kometě za úkol připravit na sezonu poměrně zásadně obměněný kádr. Klub se zatím rozloučil se dvanácti hráči a přivítal osm akvizic, další ještě mají přijít. „Je to docela radikální změna a borci, kteří přicházejí, nejsou úplně nejmladší. Samozřejmě by bylo lepší, kdyby té omladiny bylo víc. Necháme se překvapit, snad starší hráči, kteří se vrací, mají pořád hlad po úspěchu," uzavřel Meixner.