Předchozí
1 z 4
Další

Petr Hubáček v KometěPetr Hubáček v KometěZdroj: Deník/Attila Racek

PETR HUBÁČEK. 

Brněnský rodák a odchovanec posílil za velké radosti fanoušků Komety jihomoravský klub v průběhu jeho nováčkovské sezony v extralize 2009/2010 z Vítkovic.

Přišel sice s velkými očekáváními, ale prostředí mateřského klubu a rodného města ho svazovalo.

Od sezony 2010/2011 byl kapitánem jihomoravského týmu, ovšem nevedlo se mu tolik, jak by brněnský klub od esa jeho jména potřeboval.

Ke svým číslům z Vítkovic, která ho katapultovala do reprezentace, se ani nepřiblížil.

Hokejista Komety Bičánek.
Bičánek: Za Petrem stojíme. Neutíká jako srab

Fanoušci navíc těžce nesli sešup brněnského klubu v sezoně 2010/2011, který vinou vleklé série porážek spadl z předních pozic až na místa mimo předkolo play-off a sezonu dohrával v play-out.

Mistr světa z roku 2010 tak v průběhu sezony 2011/2012 putoval do finského klubu Jyväskylä. „To rozhodnutí bylo složité z jednoho prostého důvodu, protože jsem odcházel z brněnského mančaftu jako Brňák, Ale pociťoval jsem tam obrovský tlak,“ přiznal před lety současný televizní expert.

Jeho odchod prospěl oběma stranám. Hubáček našel na chladném severu druhý domov a vydržel tam čtyři a půl sezony, Kometa zase po jeho odchodu na jaře roku 2012 předvedla senzační jízdu z předkola play-off do finále extraligy.

Petr TonPetr TonZdroj: Deník/Drahomír Stulír

PETR TON.

Když v létě roku 2014 oznámila Kometa příchod ikonického sparťanského útočníka, vyvolalo to velké pozdvižení. Brněnští fanoušci se ale na čtyřicetiletého veterána Petra Tona v modrobílých barvách těšili.

V úvodní sezoně patřil dvojnásobný šampion extraligy se Spartou k oporám brněnského celku v základní části, kdy ovládl týmové kanadské bodování, v play-off, které skončilo pro Brno v semifinále s Litvínovem, nasbíral ale pouhé čtyři body ve dvanácti duelech.

Část následujícího ročníku pro zranění vynechal a pak už se nedokázal dostat do obvyklé formy. Angažmá pro něj skončilo hořce.

Petr Ton.
Ton náhle skončil v Kometě. Jde o čistě sportovní hledisko, vysvětlil Zábranský

Šéf klubu a v té době i trenér Libor Zábranský se s ním rozloučil po posledním zápase základní části v roce 2016, ačkoliv měl Ton v Brně ještě platnou smlouvu a Kometa před sebou předkolo play-off s Chomutovem. „S Petrem jsem dlouho mluvil, a to nejen o posledním utkání, ale i o mých dalších představách o budoucnosti Komety. Nakonec jsme se dohodli na ukončení spolupráce,“ uvedl tehdy Zábranský.

Ton uzavřel kariéru o rok později v mateřském Kladně.

Ondřej Němec v dresu brněnské Komety.Ondřej Němec v dresu brněnské Komety.Zdroj: Deník/Radek Štohl

ONDŘEJ NĚMEC.

Jeden ze základních kamenů zlaté mistrovské party Komety z let 2017 a 2018 patřil mezi hlavní esa brněnského celku, ovšem v covidovém ročníku 2020/2021 začaly výkony tehdy šestatřicetiletého beka prudce kolísat.

Několik zápasů strávil mistr světa z roku 2010 na tribuně jako zdravý náhradník, a tak v lednu 2021 přišla očekávaná zpráva.

12.1.2021 - dopmácí HC Kometa Brno v modrém (Ondřej Němec) proti HC Sparta Praha (Tomáš Šmerha a Lukáš Pech)
Kometa definitivně rozhodla, obránce Ondřej Němec v týmu skončil

Němec v Kometě po necelých pěti letech končí. „Ondrovi jsem řekl, že budou hrát mladí. Není mi to samozřejmě lidsky příjemné, ale nechci, aby tady byl osmý bek. Věk se nedá zastavit. S penězi to nemá nic společného,“ vysvětlil tehdy Zábranský.

Němec dohrál sezonu ve Spartě a pak si ještě v extralize zkusil angažmá v sestupujícím Zlíně. Kariéru uzavřel minulou sezonu ve Vsetíně.

Petr Holík opustil Kometu po bezmála šesti letech.Petr Holík opustil Kometu po bezmála šesti letech.Zdroj: Deník/Petr Kotala

PETR HOLÍK. 

Posledních bezmála šest let si brněnský fanoušek jen těžko dokázal představit přesilovky Komety bez kreativního centra Petra Holíka.

Zlínský rodák přispěl k titulu v roce 2018 a ještě minulou sezonu byl nejproduktivnějším hráčem brněnského celku.

Vstup do sezony mu ale nevyšel, zbrzdila ho navíc zranění. Jeho odchod do Chance ligy do rodného Zlína je přesto překvapením. „Jednalo se o vzájemnou dohodu obou stran. Víme, že sezona se pro mě nevyvíjela dobře. Potřeboval jsem nějaký restart. Doufám, že to klapne,“ pravil Holík.

Vrátí se ještě vůbec do Komety?