„​Podali jsme velice dobrý výkon. Měli jsme pohyb a bruslili. Utkání jsme měli rozhodnout dřív, ale i když nám tam některé šance nepadly, byli jsme trpěliví až do konce a uspěli,“ lebedil si asistent brněnského trenéra Jiří Otoupalík.

Obnovenou premiéru v Kometě zažil proti Litvínovu obránce Marek Hrbas, jenž byl součást trejdu, při němž na hostování do Zlína zamířil trápící se útočník Komety Petr Holík. Ten se v prvním utkání za Zlín v Chance lize podílel na výhře svého týmu 5:3 nad Jihlavou dvěma góly a asistencí.

„Zaslechli jsme, jak se mu vedlo a je dobře, že se mu ten zápas povedl. Přeju mu hodně štěstí, všichni víme, co je Holas za hráče. Jen ať se mu vede a vrátí se k nám. I Marek Hrbas u nás odehrál výborné utkání. Zapadl do systému hodně rychle tím, že tu byl už minulou sezonu,“ vyjádřil se Ščotka jak k výkonu Holíka, tak Hrbase, jenž při premiéře za Kometu strávil na ledě jedenáct a půl minuty.

Petr Ton
Neslavné konce es v Kometě: Ton ani nezačal play-off, Hubáček se našel ve Finsku

Brňané od úvodních minut dostali hosty pod tlak, ale naráželi na svého bývalého brankáře ve službách Litvínova Mateje Tomka. „Podal vynikající výkon, je to tak, že brankář se proti svému bývalému týmu chce vždy vytáhnout. Ale i náš gólman nás podržel,“ mluvil Ščotka o mladém brankáři Komety Janu Kavanovi.

Osmnáctiletý gólman slavil v brněnském dresu už čtvrtou výhru z pěti zápasů za posledních deset dní a udržuje si výbornou procentuální úspěšnost zásahů 91,27 procent. „Podal skvělý výkon a čišela z něj jistota. Stres asi skrývá, je to tišší člověk, ale podává velice dobré výkony,“ pravil Otoupalík.

Líšeňský kouč Milan Valachovič s Brianem Priskem po podzimním pohárovém utkání mezi Líšní a pražskou Spartou.
Valachovič: Silný mě mrzí, útoční hráči nám ale třeba otevřou oči. Řešil se Zikl

Za svá záda pustil Kavan jedinou z šestadvaceti střel. To když ve dvaadvacáté minutě překvapili hosté domácí obranu svižnou kombinací, při níž Lotyš Janis Jaks našel před bránou volného Davida Kašeho, který se zblízka nemýlil.

Hosté vyrovnali na 1:1 a smazali tak vedení Komety, která otevřela skóre trefou Lukáše Cingeľa ve třinácté minutě.

Zápas na stranu Komety překlopil Ščotka nenápadným nahozením od modré čáry, které zapadlo do brány. „Stává se to tak, že spoustu šancí nedáte a pak se ujme taková. Ale je jedno, kdo dal gól,“ uzavřel Ščotka.

Kometa tak úspěšně načala sérii třech domácím zápasů v tomto týdnu, další duel sehraje v pátek od šesti hodin večer proti Vítkovicím.

Kometa Brno - Litvínov 3:1
Třetiny: 1:0, 0:1, 2:0.
Branky a nahrávky: 13. Cingel (Flek, Zaťovič), 58. Ščotka (Gazda, Pospíšil), 60. Zaťovič – 22. D. Kaše (Jaks, Hlava).
Rozhodčí: Kika, Květoň – Lhotský, Hynek.
Vyloučení: 1:4.