„​Potěšilo mě, že Kometa projevila zájem. Měl jsem sice nějaké další nabídky, ale vždycky jsem měl sen, že se do Brna vrátím. Rozhodování bylo jednoduché," uvedl Jedlička pro klubový web.

Dvakrát si zahrál na světovém šampionátu juniorů a v sezoně 2020/2021 slavil titul ve slovenské extralize se Zvolenem. Loni v červnu byl draftovaný do NHL Coloradem v sedmém kole jako celkově 219. v pořadí.

Potom v Lavinách na kempu zaujal natolik, že dokonce dostal příležitost zahrát si v přípravných duelech NHL na sezonu. Zápas mezi Coloradem a Dallasem ze začátku října se mu ale stal osudným. Šikovný útočník si vážně zranil rameno a v sezoně si už nezahrál.

Záznam z osudového hitu mladého Slováka z přípravy na NHL, při němž si vážně zranil rameno

„Od března trénuju, jsem maximálně připravený hrát zápasy, na které se moc těším. Vlastně už koncem loňské sezony jsem byl připravený hrát, ale na farmě mě nechali jen trénovat, do zápasů mě v rozjeté sezoně v Coloradu už nepustili," prohlásil Jedlička.

Na nový ročník se připravuje se slovenskými esy Komety Kristiánem Pospíšilem a Markem Ďalogou. „Kometu mi doporučili, jsme navíc výborní kamarádi. Trénuji s nimi, jsou to velcí dříči, takové tažné koně, které mě neustále posunují dopředu. Jsou poctiví, nic nevypustí, hodně se hecují, burcují. Já jsem většinu času ticho a poslouchám, ale je radost je při tréninku sledovat a učit se od nich," dodal Jedlička.

Na aktuální soupisce Komety je právě vedle Pospíšila s Ďalogou, Lukáše Cingela, Tomáše Marcinka a Andreje Kollára už šestým slovenským hokejistou.

Maroš Jedlička 
narozen: 23. října 2002 v Trnavě
post: křídelník 
současný klub: Kometa Brno
bývalé kluby: Trnava, Technika Brno, Havířov, Žďár nad Sázavou, Zvolen, Colorado 
úspěchy: mistr slovenské extraligy (2021), nejproduktivnější junior slovenské extraligy (2022)