Hned první duel napoví o šancích brněnského celku, protože Kometa se ve středu od půl šesté večer představí na ledě Českých Budějovic, které mají o zápas a bod víc a v tabulce jsou šesté.

Jihomoravané se před pauzou pyšnili nejlepší formou v lize, když vyhráli osm z posledních deseti duelů. „Reprezentační přestávky jsou ale vždycky zrádné, už jako hráč jsem ta přerušení neměl rád. Jste rozjetí a naráz se nehraje. Otázka pak je, kdo se objeví v jaké formě,“ nabídla pohled legenda brněnské Komety Jaromír Meixner.

Brňanům předcházející dvě reprezentační pauzy sedly odlišně. Zatímco po listopadové se vrátili do extraligového kolotoče svou nejvyšší výhrou sezony 8:1 nad Kladnem a i z následných pěti duelů čtyři vyhráli, po prosincové naopak čtyři z pěti zápasů nezvládli.

Miloslava Knora, jemuž se přezdívalo Lachtan, ocenila brněnská Kometa.
Smutná zpráva z Komety. Zemřel legendární fanoušek Lachtan

V následných pěti dnech čekají na Brňany tři duely, po středeční partii hostí v pátek Kometa Kladno a v neděli sehraje šlágr na ledě pražské Sparty.

„Máme to samozřejmě v hlavě, že čtyřka je blízko. Pro nás je ale daleko důležitější předvádět kvalitní výkony, aby byl náš herní projev správný. Pokud bude vše v pořádku, budeme každý den kvalitně pracovat, bude se to nabalovat a je ve výsledku jedno, jestli jste čtvrtí nebo sedmí. Podívejte se na Třinec, ze kterého místa se v loňské sezoně propracoval až k titulu,“ poukázal pro klubový web trenér Komety Jaroslav Modrý na situaci Třince, který dokráčel k titulu ze šesté pozice.