„Samozřejmě si toho moc vážím. Do Komety jsem původně přišel v jiné roli, ale situace kolem Jardy Modrého se vyvinula tak, jak se vyvinula. Dostal jsem od majitele klubu Libora Zábranského nabídku a cítil jsem, že je z jeho strany velký zájem. Dobře mě zná a ví, jak pracuju a po krátkém uvážení jsem se rozhodl, že nabídku přijmu. Je to pro mě velká čest a zároveň zodpovědnost, protože vést Kometu z pozice hlavního trenéra musí být pro každého jako jeden z vrcholů," uvedl Pokorný pro klubový web.

Pokorný se do Brna vrátil letos na jaře po třech letech v prvoligové Třebíči. Sedmapadesátiletý stratég při svém prvním brněnském angažmá v letech 2015 až 2021 slavil v roli asistenta trenéra po boku bosse Libora Zábranského v letech 2017 a 2018 mistrovské tituly v extralize. Nyní si vyzkouší roli hlavního kouče. Tu zatím plnil výhradně v mateřské Třebíči.

Jaroslav Modrý (na snímku uprostřed) nečekaně skončil v Kometě.
Meixner: Konec Modrého v Kometě? Nezaskočil mě, klub nepotřebuje velké jméno

„Poslední tři roky jsem strávil v Třebíči, nyní navazuju na šest krásných let v Brně, kdy jsme slavili dva tituly. Celkově trénuju sedmadvacet let, a že to přišlo právě teď a budu hlavním trenérem extraligového mužstva, toho si moc vážím a jsem za to rád," podotkl Pokorný.

V Kometě teď řeší, jak obsadí volné místo asistenta trenéra. „Chceme se dobře rozhodnout a mít to vyřešené do té doby, než půjdeme všichni na led. Ideálně však co nejdřív," podotkl Pokorný.

Toho s týmem čeká do konce června suchá příprava. „Pak budou mít kluci čtrnáct dnů volno. Čekají nás také testy a po dovolené postupně přejdeme na led. Letos sezona začíná až 18. září, což je asi nejzazší termín, kdy byl a my k tomu budeme uzpůsobovat tréninky," dodal Pokorný.

Kometa tak rychle vyřešila situaci kolem hlavního trenéra po konci Jaroslava Modrého, jenž v pondělí oznámil, že z rodinných důvodů své angažmá v Kometě končí.

Pokorný bude jíž pátým hlavním trenérem Komety za poslední tři roky. 

Posledních pět hlavních trenérů v Kometě
Jiří Kalous: jaro 2021 - jaro 2022: 11. místo (konec v předkole s Libercem)
Martin Pešout: jaro 2022 - prosinec 2022
Patrik Martinec: prosinec 2022 - září 2023: 7. místo (konec ve čtvrtfinále s Vítkovicemi) 
Jaroslav Modrý: září 2023 - červen 2024: 5 . místo (konec ve čtvrtfinále s Litvínovem) 
Kamil Pokorný: červen 2024 - ???