Jihomoravané se aktuálně třetího celku nezalekli, soupeře jasně přestříleli. Na gólmanu Marku Mazancovi však dlouho troskotaly všechny pokusy hostujících hráčů.

Třinecký brankář si už v první třetině připsal jedenadvacet zákroků, ve skvělém výkonu pokračoval i nadále. „Kometa hrála velmi dobře, hlavně v první třetině měla hodně šancí. Začátek nám nevyšel, Mazanec nás ale podržel,“ chválil hrdinu pátečního utkání domácí asistent trenéra Vladimír Országh.

Obhájcům titulu stačilo k výhře mnohem méně střeleckých pokusů. Své kvality totiž opět ukázal zkušený snajpr Martin Růžička. Vstřelil oba dva třinecké góly, a z útoku tak řídil vítězství svého celku.

Z první branky se Růžička radoval ve 25. minutě, klid pak domácím dodal čtyři minuty před koncem, kdy zvyšoval na 2:0. „Pro diváky to muselo být pěkné utkání. Myslím, že jsme měli dost ze hry, vytvořili si hodně šancí, ale musíme být efektivní,“ tušil brněnský kouč Jaroslav Modrý.

Naděje na bodový zisk Komety dlouho držel gólman Štěpán Lukeš, který opět kvalitně zastoupil absentujícího Dominika Furcha. Domácím pochytal hned několik příležitostí. „Lukeš nám dal šanci, chytal dobře. Byli jsme ale málo produktivní,“ dodal Modrý.

Novinářskou cenu Lva Vašíčka převal sportovní redaktor Deníku Rovnost Zdeněk Vlach (vpravo).
Sportovcům Brna opět vládne Jiří Lipták, novinářskou cenu převzal Zdeněk Vlach

Jeho svěřenci snížili až šest vteřin před koncem, trefa Marcinka už vítěze změnit nemohla. „Byl to boj až do konce. Jsme rádi, že jsme jej zvládli, a i když jsme si závěr trošku zkomplikovali, tak máme tři body, za které jsme rádi,“ hodnotil Országh.

Třinec díky výhře utekl čtvrtému Hradci Králové už na sedm bodů, Kometa po porážce padla na sedmou příčku.

I k dalším dvěma zápasům Brňané zamíří do arén soupeřů, v neděli se před reprezentační pauzou od čtyř hodin odpoledne představí na ledě Mountfieldu.

Oceláři Třinec - Kometa Brno 2:1
Třetiny:
0:0, 1:0, 1:1.
Branky a nahrávky: 25. M. Růžička (Voženílek, J. Jeřábek), 56. M. Růžička (Adámek, Voženílek) – 60. Marcinko (Flek, Gazda).
Rozhodčí: Šír, Mrkva – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 137. Střely na branku: 28:42.
Třinec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, Polášek, Adámek, J. Jeřábek, Nedomlel – M. Růžička, Voženílek, Pánik – Kurovský, Vrána, Nestrašil – Hrehorčák, M. Roman, Sikora – Doktor, Čacho, Dravecký.
Kometa Brno: Lukeš – Lintuniemi, Kaňák, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga – Moses, Cingel, Pospíšil – Flek, Holík, Zaťovič – Kos, Marcinko, Vincour – Kohout, Zbořil, Okál – Kratochvíl.