Znovu to byl stejný příběh. Kometa předvedla bojovný výkon založený na výborném výkonu gólmana Dominika Furcha a kvalitní obraně a opět to stačilo k výhře. „Plzeň vzhledem k tomu, v jaké je situaci, tak bojuje o život, věděli jsme, že i my se musíme soupeři vyrovnat v bojovnosti,“ nastínil Modrý.

Na ledě trápící se Plzně, která je v extraligové tabulce předposlední, stačily Brňanům dvě přesné trefy. Domácí totiž opět potvrdili svou nemohoucnost v útoku, stále tak mají průměr méně než dvou vstřelených gólů na zápas. „Výborný výkon podal Furch a ostatní ho podpořili svou bojovností. Měli jsme i trochu štěstí, ale to k tomu patří,“ pokračoval brněnský lodivod.

Statisticky se jednalo o vyrovnaný zápas. Plzeň za Kometou zaostala o jedinou střelu na branku, hosté si však od úvodu vytvářeli výraznější šance ke skórování. První využili už v deváté minutě, kdy se poprvé v brněnském dresu prosadila letní posila Martin Kohout.

Plzeň ale v přesilové hře vyrovnala už po šesti minutách a Kometa jí svými opakovanými vyloučeními nabízela i další příležitosti ke skórování. Západočeši ale nevyužili ani dlouhotrvající dvojnásobnou početní výhodu. „Musíme být disciplinovanější. Byly tam některé momenty, kdy to od hráčů bylo trochu nahrané, ale to je sport,“ hodnotil Modrý.

Středeční výhrou nad španělským týmem Gran Canaria si královopolské volejbalistky (v bílém) zajistily postup do další fáze Ligy mistrů, ve čtvrtek pak podlehly rumunským mistryním.

Vítěznou trefu si jeho svěřenci schovali téměř přesně na polovinu zápasu. Ve třicáté minutě využil přesilovku Tomáš Vincour, žádný další gól už fanoušci neviděli. Plzeň přitom v závěru hrála téměř tři minuty bez brankáře, Kometu ale opětovně podržel Furch.

Pro brněnský tým šlo o pátou výhru z posledních šesti utkání, příliš mu tak nevadila ani absence Kristiána Pospíšila. Toho v prvním útoku zastoupil Zdeněk Okál, premiéru v brněnskému dresu si odbyl devatenáctiletý Jan Ekrt. „Máme tým, ve kterém kdokoliv může zastoupit absentující hráče. Je jasné, že občas zranění a nemoci přijdou, musíme se s tím umět vyrovnat. Jan dělá dobrou práci v mládeži, jsme rádi, že občas máme příležitost poslat tyhle mladé kluky do utkání,“ dodal hostující stratég.

Plzeň - Kometa Brno 1:2
Třetiny:
1:1, 0:1, 0:0.
Branky a nahrávky: 15. Lev (Zámorský, Söderlund) – 9. Kohout (Gazda, Ďaloga), 30. Vincour (Flek, Cingel).
Rozhodčí: Pražák, Ondráček - Gerát, Zíka. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3893. Střely na branku: 31:32.
Plzeň: Pavlát – Kvasnička, Zámorský, Houdek, Dujsík, Malák, Piskáček (A) – Schleiss (C), Lev (A), Söderlund – Holešinský, Mertl, Matýs – Pour, Jansa, Rekonen – Hrabík, Straka, Indrák – Šiler.
Kometa Brno: Furch – Lintuniemi, Ščotka, Kučeřík (A), Holland, Ďaloga, Gazda – Okál, Cingel, Moses – Kohout, Marcinko (A), Zbořil – Zaťovič (C), Holík, Flek – Zembol, Vincour, Jenyš – Ekrt.