Předchozí
1 z 4
Další

Marek Hrbas se vrátil do Komety na hostování ze Zlína.Marek Hrbas se vrátil do Komety na hostování ze Zlína.Zdroj: HC Kometa Brno/Vít Golda

MAREK HRBAS. V minulém ročníku zůstal v Kometě za očekáváním. Do Brna přicházel v létě 2022 jako zadák, který umí podpořit svůj tým i body, jenže v Kometě nasbíral jen čtyři v devětapadesáti partiích a patřil mezi nejhorší brněnské hráče ve statistice plus minus, když jich měl minus deset.

Po nepřesvědčivé sezoně putoval poprvé po deseti letech, kdy chvíli naskakoval za Litoměřice, do Chance ligy. Konkrétně oblékl dres Zlína. Odtud v půli ledna přišla druhá šance z Komety. Při aktuální marodce obránců byl Hrbas součástí trejdu, při němž Kometa poslala do Zlína na hostování tápající útočné eso Petra Holíka a vytáhla si naopak Hrbase.

Třicetiletý rodák z Klatov tentokrát do Brna nepřicházel s velkými očekáváními a spíš příjemně překvapil. V šesti duelech sice nebodoval, ale roli poctivého defenzivního beka plní slušně.

Jakub Kos se vrátil do Komety na konci října.Jakub Kos se vrátil do Komety na konci října.Zdroj: HC Kometa Brno/Ivo Dostál

JAKUB KOS. Dvacetiletý rodák z Kuřimi se vrátil do Komety na konci října poté, co se ani v této sezoně natrvalo neusadil v A týmu finského Ilvesu Tampere.

A po úvodním rozkoukávání v Brně prožil úspěšné období v půlce listopadu, kdy ve čtyřech zápasech zapsal čtyři body a především v domácím duelu se Spartou zaznamenal svou první extraligovou trefu a přispěl k cenné výhře Komety 2:1 po prodloužení.

Postupem času střídal horší zápasy s lepšími, přesto je stříbrný medailista z loňského světového šampionátu juniorů pro Kometu především příslibem pro budoucnost. V brněnském týmu je nejmladším stabilně hrajícím mužem. Aktuálně už po krátkém zranění trénuje s týmem. V pětadvaceti duelech zaznamenal devět bodů za dva góly a sedm asistencí.

Zach Osburn (na snímku ve světlém dresu) už má v Kometě za sebou první měsíc.Zach Osburn (na snímku ve světlém dresu) už má v Kometě za sebou první měsíc.Zdroj: HC Kometa Brno/Ivo Dostál

ZACHARY OSBURN. Nejeden fanoušek Komety jeho jméno poprvé zaznamenal, když americký zadák v listopadovém utkání v Brně mezi Kometou a Mladou Boleslaví prosóloval hřiště a přesnou střelou otevřel skóre utkání ve prospěch středočeského celku, jehož dres tehdy oblékal.

Osburn se proti Kometě prosadil i ve vánočním duelu hraném v Mladé Boleslavi na Štěpána. O týden později už se ofenzivní bek hlásil v Kometě, protože se stal součástí novoročního trejdu mezi Kometou a Mladou Boleslaví, při němž Brno poslalo do středních Čech Alexe Lintuniemiho a získalo právě Osburna.

Od úvodních zápasů v brněnském dresu se americkému bekovi, který ve středu oslavil sedmadvacáté narozeniny, nedala upřít snaha, kupil ale taky viditelné chyby. Postupně se jich ale vyvaroval a nyní už patří mezi důležité články brněnské obrany, i když v posledních duelech mu poměrně rapidně klesl čas na ledě. Ve třinácti duelech zaznamenal čtyři body za gól a tři asistence.

„Nejprve tam lítal jak postřelený, dělal jeden kiks za druhým a byl zralý na to, aby ho naložili do vlaku a poslali zpátky, ale už si zvykl. Ví, co od něj tým potřebuje,“ nabídl pohled na amerického beka legendární brněnský obránce Jaromír Meixner.

Obránce Greg Moro se stal na konci ledna poslední akvizicí Komety.Obránce Greg Moro se stal na konci ledna poslední akvizicí Komety.Zdroj: HC Kometa Brno

GREG MORO. Do Brna putoval před dvěma týdny z beznadějně posledního týmu finské ligy SaiPa, která kvůli úsporám rozprodala své kanadské hráče. Defenzivního beka Mora si vyhlédla Kometa s tím, aby zacelil místo po dlouhodobě zraněném Radku Kučeříkovi, s nímž Mora pojí takřka totožné parametry.

Osmadvacetiletý rodák z Edmontonu zatím odehrál za Kometu čtyři duely, v nichž si připsal bod za asistenci a zatím se trochu hledá. V Litvínově a v nedělním duelu proti Mladé Boleslavi ale patřil mezi nejvytíženější hráče Komety.

„Kanadýr zatím není moc vidět, je nevýrazný, ale možná se do toho dostane," podotkl Meixner.