Říčka kouše s Pardubicemi hořké zklamání, když východočeskému celku těsně unikl zisk Masaykova poháru pro vítěze české extraligy. Havířovský rodák nicméně vyřazovací boje proseděl na tribuně, naskočil pouze do dvou zápasů.

Přestože se čtyřiatřicetiletý útočník dostal v Pardubicích na okraj sestavy, nasázel v základní části šestnáct gólů, čímž byl společně s Tomášem Hykou třetím nejlepším střelcem v nabitém kádru východočeského celku.

Kometa bude pro Říčku čtvrtou extraligovou štací, v minulostí oblékal v nejvyšší soutěži dresy Zlína, Sparty a právě Pardubic.

Hynek Zohorna se vrací do Komety po šesti letech.
Kometa revival? Do Brna se vrací staří i mladí známí, řeší se brankářský rébus

Další novou akvizicí je brankář Michal Postava. Dvaadvacetiletý gólman zářil v uplynulých dvou sezonách v Přerově, v uplynulé se pyšnil v základní části úchvatnou procentuální úspěšností zásahů 94,3 procent. V Kometě ho čeká extraligová premiéra.

Po šesti letech v zahraničí se do Komety vrací zlatý brněnský hoch Hynek Zohorna, pro něhož sezona skončila nezdarem, když švédský Oskarshamn sestoupil z tamější nejvyšší soutěže. Zohorna strávil na severu Evropy tři roky, předtím působil ve finském Lahti a v ruském Chabarovsku.