V realizačním týmu Komety nadále budou figurovat Jan Švaříček, pod kterého spadá gólmanská příprava, a Jiří Horáček. Toho čeká dvojrole asistenta trenéra a videokouče.

S brněnským celkem se naopak rozloučil dosavadní asistent Jiří Otoupalík, kterého nahradil Pokorný. „Dostal jsem nabídku vrátit se do top extraligového klubu a taková výzva se neodmítá. Výhodou je, že zdejší prostředí znám, strávil jsem v něm šest let a zažil největší úspěchy své trenérské kariéry,“ připomněl pro klubový web Pokorný.

Ten právě v roli asistenta oslavil s Kometou dva mistrovské tituly, poslední tři sezony vedl Třebíč. S Horáckou Slavií se mu také nadmíru dařilo, pravidelně atakoval přední příčky Chance ligy. „Pracoval jsem v rodinném klubu, který nemá úplně špičkové podmínky, jako některé další týmy Chance ligy. Třebíč mám ale v srdci. Ať jste, kde jste, chcete vyhrávat. V Brně očekávám náročnou práci a věřím, že nám přinese kvalitní výsledky,“ podotkl Pokorný.

Naopak na postu hlavního kouče se nemění vůbec nic. Po sezoně, ve které Kometa vypadla ve čtvrtfinále s Litvínovem, zůstává v roli hlavního muže Modrý. „Pořád vidím, že Kometa má potenciál. Kluci slyší, jak je vedeme, jaké myšlenky má náš trenérský štáb a vedení klubu. Tým je zdravý, má ambice, je nasměrován tak, aby dál rostl. Chci být dál součástí Komety, všechny nás motivuje dělat úspěchy a hodláme si za nimi jít,“ ujistil třiapadesátiletý stratég.

Junioři Komety (na snímku v modrých dresech) slaví postup do finále po výhře na ledě Sparty.
Euforie v Kometě. Junioři utnuli slabé roky a po skalpu Sparty si zahrají finále

I on si však bude muset zvykat na změny v realizačním kádru. „Chtěl bych moc poděkovat Jirkovi Otoupalíkovi, odvedl kus práce. Kamil Pokorný v Třebíči i Kometě zažil řadu úspěchů, má tedy zmapované obě nejvyšší soutěže. Jsme rádi, že do našich řad přichází takto zkušený kouč, aby nám pomáhal vést tým tím správným směrem,“ doplnil Modrý.

K přípravě na novou sezonu se hokejová Kometa opět sejde začátkem května.