„Špatný zápas, Hráli jsme výborně deset minut, kdy jsme si vytvořili náskok. Potom, jak když mávneš proutkem a začali jsme dělat chyby, které nás nezdobí. Prohrávali jsme souboje. Mysleli jsme si, že se porazí sami. Ale oni mají taky hrdost a jsou dobří hokejisti,“ hodnotil utkání brněnský trenér Jaroslav Modrý.

Před zápasem uctila Kometa i její fanoušci památku legendárního brněnského příznivce Miloslava Knora, přezdívaného Lachtan, který zemřel o víkendu, minutou potlesku a taky choreem.

A úvodní třetina vyšla Brňanům tak, jak si představovali. Vyhráli ji 2:0 po trefách Adama Zbořila s Andrejem Kollárem. Ve druhé části však intenzita brněnské hry opadla a Kladno se vrátilo do utkání. Nejprve ve 35. minutě opařil Brno kontaktní trefou lotyšský forvard hostí Eduards Tralmaks a v polovině třetí části srovnal Martin Procházka.

Trenér Komety Jaroslav Modrý hodnotí utkání s Kladnem

Zdroj: Václav Petrů

Kometa tak dala vzpomenout na dvanáct dní starý zápas s předposlední Mladou Boleslaví, kdy taky ztratila vedení a prohrála 2:3 po prodloužení. „Nepoučili jsme se z toho. Říkali jsme se, že se to může stát, ale bylo to přesně jako v zápase s Boleslaví,“ litoval kapitán brněnského celku Martin Zaťovič.

Po rozhodující trefě hostujícího Pytlíka v prodloužení se brněnskou arénou ozýval mohutný pískot. „Je to nepříjemné, ale taková byla naše hra. Mně se to taky nelíbilo, musíme se z tohoto zápasu poučit,“ podotkl devětatřicetiletý útočník.

Miloslav Knor, známý pod přezdívkou Lachtan, obdržel v březnu 2012 doživotní permanentku.
Nesmělý i hlasitý, dělal Kometu Kometou, vzpomínají známí na Lachtana

Kladno tak díky první výhře v tomto kalendářním roce vykřesalo jiskřičku naděje na vyhnutí se baráži, i když na předposlední Mladou Boleslav ztrácí šest kol před koncem základní části stále propastných deset bodů.

„Ze všech to po gólu spadlo, nikdo nechce dělat ostudu a těch proher bylo strašně moc. Ale jinak není moc co slavit, pořád jsme tam, kde jsme. V první třetině jsme byli ještě v autobuse, ale pak jsme začali hrát víc s pukem,“ přemítal autor rozhodující trefy Pytlík.

I když Kometa pohrdla šancí vyšvihnout se na čtvrtou příčku tabulky patřící Liberci, ztrácí na ní ze šesté pozice pouhý bod a má dva duely k dobru.

V neděli už ve dvě hodiny odpoledne čeká Kometu šlágr v pražské O2 aréně se Spartou. „Chceme to v neděli napravit, doufám, že přijede co nejvíc našich fanoušků,“ uzavřel Zaťovič.

Kometa Brno - Kladno 2:3 pp.
Třetiny: 2:0, 0:1, 0:1 – 0:1.
Branky a nahrávky: 2. Zbořil (Okál), 19. Kollár (Pospíšil, Kos) – 35. Tralmaks (Sideroff, Klepiš), 50. M. Procházka (Smoleňák), 61. Pytlík (Slováček).
Rozhodčí: Jeřábek, Ondráček – Rampír, Blažek.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 29:25.
Diváci: 7700 (vyprodáno)
Kometa Brno: Furch – Gazda, Ďaloga, Moro, Ščotka (A), Holland, Kaňák, Osburn – Flek, Cingeľ, Zaťovič (C) – Kos, Kollár, Pospíšil (A) – Moses, Zbořil, Okál – Kohout, Ekrt, Vincour.
Kladno: Bow – Hejda, Ticháček, Nemčík, Slováček, Veber, Martenet – Tralmaks, Melka (A), Sideroff – M. Procházka, Klepiš, Smoleňák (C) – Jarůšek, Pytlík, Strnad (A) – Vimmer, Nedvěd.