Prvním hattrickem kariéry se blýskl sváteční střelec Tomáš Vincour. „Asi to byl můj životní zápas. Jde o skvělý pocit. Pro mě nestřelce je každý gól vzácný,“ smál se útočník se zkušenostmi z NHL, který v neděli oslaví třiatřicáté narozeniny. 

„Za narozeniny už jsem platil, protože to děláme s předstihem, teď si jako pokladník rozmyslím, jestli budu platit za hattrick," glosoval dobře naložený brněnský rodák, který nastoupil v nově složené druhé formaci po boku Tomáše Marcinka s Jakubem Kosem. „Čtrnáct dní jsme se spolu takto připravovali a vznikla mezi námi chemie," sumíroval Vincour. 

Kometa proti outsiderovi soutěže dominovala od úvodu, už ve druhé minutě otevřel skóre ranou od modré čáry bývalý nejlepší střelec Komety, obránce Daniel Gazda, který se ale v posledních devíti partiích neprosadil. Ve druhé části pak produktivní zadák vstřelil v přesilovce druhou branku a definitivně rozpumpoval brněnský galavečer.

Bohuničtí fotbalisté (v červeném) na závěr podzimu remizovali s Rosicemi 1:1.
FOTO: Jihomoravské třetiligové derby sledovalo 350 diváků, vítěze však neviděli

„V první třetině nás pak trochu přibrzdilo čtyřminutové oslabení, ale do druhé části jsme vstoupili výborně a napadalo nám to tam,“ radoval se asistent brněnského trenéra Jiří Otoupalík.

Kometa postupně odevzdanému soupeři pohodlně sázela jeden gól za druhým, prosadil se třeba i další sváteční střelec Zdeněk Okál, branku zaznamenali rovněž Tomáš Marcinko nebo Alex Lintuniemi.

Kometa se posunula v tabulce na šesté místo, v neděli od pěti hodin večer jí pak na domácím ledě čeká šlágr se Spartou. „Bude to úplně jiný zápas než s Kladnem, ale s tím všichni počítáme," dodal Vincour. 

Kometa Brno - Kladno 8:1
Třetiny: 1:0, 3:0, 4:1.
Branky a nahrávky: 2. Gazda, 25. Gazda (Zbořil, Marcinko), 33. Marcinko (Ščotka, Lintuniemi), 35. Vincour (Kos, Marcinko), 47. Vincour, 48. Okál (Flek), 59. Vincour (Kos), 60. Lintuniemi (Ščotka, Moses) – 55. Klepiš (Dotchin, Hejda).
Rozhodčí: Kika, Obadal – Axman, Lederer.
Vyloučení: 5:5.
Vyšší tresty: 2:0.
Využití: 2:0.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 35:31.
Diváci: 7145.
Kometa Brno: Furch – Lintuniemi, Ščotka (A), Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga – Moses, Cingel, Pospíšil – Kos, Marcinko (A), Vincour – Flek, Holík, Zaťovič (C) – Kratochvíl, Zbořil, Okál – Boltvan.
Kladno: Brízgala (41. Bow) – Hejda, Dotchin (A), Martenet, Ticháček, Slováček, Veber – Tralmaks, Klepiš, Sideroff – Frolík, Pytlík, Jarůšek – Smoleňák (C), Melka, M. Procházka – Bláha, Babka, Strnad (A).