„Víme, že to bude náročný zápas s těžkým soupeřem. Jedeme tam ale vyhrát,“ burcuje brněnský útočník Tomáš Vincour.

Základní část extraligy už totiž míří do finální části a Brňané se opět mohou upnout na boj o top čtyřku, která by jim zajistila přímou účast ve čtvrtfinále play-off. „Jestli chceme skončit do čtvrtého místa, tak potřebujeme v Litvínově uspět, na zápas se hodně upínáme. Víme, že je to před námi v tabulce hodně našlapané a rozhodnout může každé utkání. Proto chceme zvítězit,“ podotýká Vincour.

Jan Kavan je vycházející brankářskou hvězdou brněnské Komety.
Výzva pro Kavana. Z Komety míří do Znojma, pomůže mu k záchraně?

Kometa aktuálně figuruje na sedmé pozici, na čtvrtý Litvínov však ztrácí jen pět bodů. Navíc má odehraný o zápas méně než týmy, které jsou v tabulce těsně nad ní. „Jsme teď na vítězné vlně, kluci hrají poslední dobou fantasticky, tak toho chceme využít,“ nastiňuje třiatřicetiletý hráč.

Pozitivní zprávou pro Brňany je i to, že se jim v poslední době daří otáčet nepříznivě se vyvíjející duely. Zvládli to i v neděli proti Karlovým Varům, se kterými rychle prohrávali. „Svědčí to o síle týmu. Navíc máme skvělé fanoušky, kteří nás stále ženou dopředu. I když ale průběžný výsledek není optimální, tak stále věříme, že zápas otočíme a vyhrajeme. Máme prostě všichni jeden cíl, za kterým si jdeme,“ doplnil Vincour.