Předchozí
1 z 7
Další

Tomáš Bartejs strávil v Kometě před svým odchodem v roce 2022 šest sezon.Tomáš Bartejs strávil v Kometě před svým odchodem v roce 2022 šest sezon.Zdroj: Deník/Roman Dušek

TOMÁŠ BARTEJS. První v Kometě hodně dobře známé jméno. Zadák ze zlaté modrobílé party z let 2017 a 2018 opustil Brno po šesti letech v létě 2022, kdy zamířil do Karlových Varů. Po dvou sezonách je třebíčský rodák zpět. V jedenatřiceti má stále nejlepší hokejová léta, ale v Brně musí dokázat, že jeho angažování není krokem zpět. Mezi příznivci se těší rozporuplné pověsti.

Podobně rozporuplnou měl i sezonu v Karlových Varech. Na jednu stranu se mu tam celkem dařilo bodovat, když jich v základní části nasbíral jedenáct v jedenatřiceti partiích, na druhou stranu ovšem patřil s osmi zápornými body k nejhorším karlovarským obráncům ve statistice plus minus.

Michal Gulaši už bude s brněnskými hokejisty opět na jedné vlně.Michal Gulaši už bude s brněnskými hokejisty opět na jedné vlně.Zdroj: Deník/ Redakce

MICHAL GULAŠI. Další comeback do brněnské kabiny a první akvizice oficiálně potvrzená klubem.

Gulaši byl jednou z nejdůležitějších součástí mistrovské party Komety z let 2017 a 2018 a do Komety se vrací dohrát kariéru. Ostravskému rodákovi bude v létě osmatřicet let a zázraky se od něj nečekají. Vždyť kvůli nepovedené sezoně 2022/2023 taky loni na jaře putoval po sedmi letech pryč z Brna. Rok strávil v Českých Budějovicích, kde to také nebylo ono.

Doma v Brně by měl být hlavně mentorem a prožít důstojnou rozlučku s úspěšnou kariérou.

Jakub Konečný (na snímku vlevo)Jakub Konečný (na snímku vlevo)Zdroj: ČTK

JAKUB KONEČNÝ. Další návrat, tentokrát ale trochu jiného charakteru než v případě Bartejse s Gulašim. Jedenadvacetiletý brněnský rodák se vrací do Komety poprvé od svých patnácti roků.

Tehdy Konečný zamířil z Brna do Žďáru nad Sázavou, odkud se ještě v mládežnických kategoriích přesunul do Sparty. V pražském celku strávil posledních pět sezon, v uplynulých dvou letech už dostával pravidelně šanci v A týmu.

Ve skončeném ročníku nasbíral syn známého druholigového trenéra Michala Konečného v základní části dvanáct bodů v osmačtyřiceti duelech, v play-off přidal dalších deset zápasů, v nichž nebodoval. Centr draftovaný do NHL v roce 2020 v sedmém kole Buffalem Sabres by mohl v Kometě při správné konstelaci posunout svou nadějnou kariéru na další level. Prospělo by to oběma stranám.

Fantom Chance ligy Michal Postava.Fantom Chance ligy Michal Postava.Zdroj: Deník/Jan Pořízek

MICHAL POSTAVA. Čtvrtá posila, čtvrtý comeback. I když stopa brankáře Michala Postavy v brněnském klubu je z celého dosavadního kvarteta nejmenší. Dvaadvacetiletý rodák z Valašského Meziříčí odchytal v letech 2020-2022 jedenadvacet zápasů za juniorku Komety, než se definitivně vrátil do Přerova, kde taky hokejově vyrostl.

A právě na Hané Postava v uplynulých dvou letech zářil, v Chance lize v dresu Přerova patřil mezi nejlepší a nejvytíženější brankáře soutěže. Vše dokumentuje jeho úchvatná procentuální úspěšnost zásahů 94,3 % v základní části uplynulého ročníku.

Za A tým Komety si měl zachytat už ve skončené sezoně v předvánočním duelu s Litvínovem, celé kolo ale bylo kvůli střelbě na filozofické fakultě v Praze odloženo na půlku ledna a Postava už si v Brně nezachytal.

Teď už v Kometě určitě příležitost dostane, ale v Brně ho čeká těžký boj o zápasové vytížení. Klub totiž k němu a supertalentovanému mladíkovi Janu Kavanovi hodlá přivést ještě jedno jméno. Měl by jim být fantom loňského play-off Aleš Stezka, který se má vrátit po neúspěšné snaze prorazit v zámoří. Postava je přitom zvyklý na pořádnou porci, za Přerov chyběl pouze v osmi z dvaapadesáti duelů základní části.

Tomáš Rachůnek dal po devíti letech sbohem Karlovým Varům.Tomáš Rachůnek dal po devíti letech sbohem Karlovým Varům.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

TOMÁŠ RACHŮNEK. Devět roků byl neodmyslitelnou součástí Karlových Varů, po neúspěšné sezoně západočeského celku ale dává zlínský rodák svému dlouholetému zaměstnavateli sbohem. Třiatřicetiletý forvard bude hledat nový impulz v Kometě, kde hodlá napodobit příběh svého bývalého spoluhráče Jakuba Fleka, který se po příchodu z lázeňského města zařadil mezi nejdůležitější osobnosti brněnského týmu.

Varováním je pro Rachůnka naopak osud jiného jeho bývalého parťáka ze západu Čech Martina Kohouta, kterému přesun z Varů do Komety v uplynulém ročníku vůbec nevyšel a o restart se Kohout pokusí v Olomouci.

Rachůnek patřil stabilně mezi nejproduktivnější hráče Karlových Varů, varující je ale jeho dvacet záporných bodů ve statistice plus minus v minulé sezoně, v níž byl nejhorší z celého týmu. Předkolo play-off mu naopak sedlo, nasbíral pět bodů ve třech partiích, expresnímu konci sezony západočeského celku ale nezabránil.

Robert Říčka (na snímku vlevo) naskočil v uplynulém play-off jen do dvou partií v dresu Pardubic.Robert Říčka (na snímku vlevo) naskočil v uplynulém play-off jen do dvou partií v dresu Pardubic.Zdroj: ČTK

ROBERT ŘÍČKA. S Pardubicemi kouše zkušený čtyřiatřicetiletý útočník obrovské zklamání, když východočeský celek prohrál v extraligovém finále 3:4 na zápasy s Třincem a vysněný titul nezískal. Havířovský rodák nicméně vyřazovací boje proseděl na tribuně, naskočil pouze do dvou zápasů. Starosti o budoucnost si ale dělat nemusel, Říčka už delší dobu věděl, že další šanci dostane na jihu Moravy.

Čtyřiatřicetiletý útočník prožil na východě Čech před dvěma roky životní sezonu, kdy nasázel sedmadvacet branek a zařadil se mezi nejlepší střelce soutěže. V nabitém kádru Pardubic se postupem času sice dostal na okraj sestavy, přesto dokázal v uplynulé sezoně nasázet v základní části solidních šestnáct branek. Ty by se Kometě po odchodech Steva Mosese či Daniela Gazdy náramně hodily, Říčka ale nemládne.

Hynek Zohorna se vrací do Komety po šesti letech.Hynek Zohorna se vrací do Komety po šesti letech.Zdroj: ČTK

HYNEK ZOHORNA. V Kometě patřil nesmazatelně ke zlaté partě z let 2017 a 2018. Právě po druhém titulu se prostřední z bratří Zohornů vydal do světa. Vyzkoušel si angažmá ve finském Lahti, ruském Chabarovsku a poslední tři roky ve švédském Oskarshamnu, kde ovšem v končící sezoně kousal hořké zklamání, když švédský celek sestoupil z tamější nejvyšší soutěže.

Po šesti letech se tak Zohorna vrací zpět do extraligy a v dresu brněnské Komety se pokusí ve třiatřiceti dokázat, že stále nemá nejlepší léta za sebou. Účastník dvou světových šampionátů nakupil v uplynulém ročníku pouze třináct bodů v základní části, o polovinu méně než rok předtím.