Úvod pátečního utkání se nesl v duchu vzájemného oťukávání. Oba týmy vsadily na pevnou defenzivu a nechtěly zbytečně inkasovat. Přesto se devět a půl tisíce diváků v Ostravar Aréně radovalo, když ve čtrnácté minutě domácí Roberts Bukarts dorazil do brány odražený kotouč.

Než se Brňané stihl vzpamatovat, za půl minuty lovil Dominik Furch puk ze své sítě znova. Tentokrát hostující obránci neuhlídali Jakuba Kotalu, jenž zvýšil na 2:0. „Rozhodly dva slepené góly, které jsme inkasovali. Dobré mužstvo může dostat gól, ale nemůže po několika vteřinách dostat druhý. To bohužel rozhodlo zápas,“ mrzelo hostujícího trenéra.

Kometa byla za svou aktivitu odměněna ve druhé třetině. Dobře chytajícího gólmana Aleše Stezku překonal Zdeněk Okál, jenž odehrál za Brno v play-off první zápas. „Vítkovice dobře brání, dotahování dvougólového manka nás stálo dost sil. Brankáři na obou stranách jsou výborní, vždy do bude jen o dvou třech gólech,“ pravil brněnský bek Marek Ďaloga.

Snahu hostů o vyrovnání zhatil v úvodu závěrečné dvacetiminutovky bývalý brněnský útočník Peter Mueller, který vrátil Vítkovicím opět dvoubrankové vedení. Drama však pokračovalo, když na rozdíl jedné branky snížil třináct minut před koncem obránce Marek Hrbas.

Kometa si ještě v závěrečné hře bez brankáře vytvořila tlak, ale kýženého vyrovnání se nedočkala. „Byli jsme rozehranější než soupeř, chtěli jsme zabodovat. Bohužel jsme inkasovali dva rychlé góly a nepadalo nám to tam, ale utkání bylo vyrovnané. Pokud budeme hrát v dalších zápasech tak jako ve druhé a třetí třetině, máme šanci uspět,“ uzavřel Ďaloga.

Branka Američana Muellera tak zajistila Vítkovicím výhru 3:2 a první bod v sérii, která se hraje na čtyři vítězné duely. „Čekali jsme těžký zápas. Z vítězství máme dobrý pocit, ale je potřeba se připravit na další utkání,“ krotil Mueller emoce.

Druhý čtvrtfinálový duel je na programu v sobotu od sedmi hodin večer opět ve Vítkovicích. „Vyspíme se na to, ukážeme si video a půjdeme vyhrát,“ nabádal Martinec.

HC Vítkovice Ridera – HC Kometa Brno 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Bukarts (Mueller, Raskob), 15. Kotala (Gewiese, J. Stehlík), 44. Mueller (Koch) – 30. Okál (Holík), 47. Hrbas (Flek, Kollár)
Rozhodčí: D. Pražák, L. Květoň – J. Ondráček, M. Zíka
Vyloučení: 1:1.
Bez využití.
Diváci: 9593.
Stav série: 1:0.
HC Vítkovice Ridera:Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, Prčík, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Jarůšek, Kotala, Kalus – L. Krenželok (A), Lindberg, Dej.
HC Kometa Brno: Furch – Ďaloga, Kundrátek (A), Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka, Gulaši (A) – Okál, Holík, Horký – Zaťovič (C), Strömberg, Šalé – Flek, Kollár, Pospíšil – Vincour, Ondráček, Zbořil.