„Chtěli jsme vyhrát a prodloužit sérii, bohužel se nám to nepovedlo. Že jsem nastoupil potřetí v sezoně, pro mě není ideální, ale počítal jsem s tím, že to tak bude,“ konstatoval do kamery ČT Sport Lukeš.

Kometa na Hané vůbec nenavázala na tři vítězná domácí utkání včetně pátečního cenného triumfu nad lídrem extraligy Pardubicemi 4:3 po prodloužení. „Olomoučtí dobře stáli v brankovišti a každá jejich střela od modré čáry smrděla gólem,“ přiznal Lukeš. Hostům se povedlo dostat do vedení, když dobrou pohodu z posledních týdnů potvrdil Jakub Kos, který se utrhl do úniku, při němž posunul puk na Tomáše Vincoura, který zaznamenal v posledních pěti duelech svůj pátý bod.

Basketbalistky KP TANY Brno
KP překvapení nedopustilo. Výhru řídila třicetibodová Šotolová

Domácí ale byli aktivnější a brzy se dočkali vyrovnaní. Jakub Orsava vyslal do šance Karla Pláška, který zblízka překonal Lukeše. Ve druhé části nejprve sudí nepochopitelně nenařídili po úniku Jakuba Fleka, který byl dvakrát faulován, trestné střílení a nedlouho poté se prosadili hosté. „Chtěl jsem po rozhodčím vysvětlení, cítil jsem, že mě podrazil hráč, co byl za mnou. Sudí řekl, že mě nestíhal a viděl, že to byl gólman. A jestli to byl útočník, tak se mi omlouvá,“ krčil rameny Flek.

Ten mohl být ještě víc naštvaný, protože nedlouho poté si Olomouc zahrála přesilovku, kterou využil Jakub Sirota a ranou od modré čáry dostal Olomouc do klíčového vedení.

Basketbalistky Žabin (v bílém) zdolaly Trutnov 86:61.

Ve třetí třetině se Kometa sice snažila o vyrovnaní, velké šance ani tlak si ale nevytvořila. V poslední minutě naopak pečetil výhru domácích trefou do prázdné brány bývalý brněnský útočník Michal Kunc.

Kometa tak v tabulce klesla na sedmou pozici. Další duel sehraje zítra, kdy od šesti hodin večer přivítá Plzeň.

Olomouc - Kometa Brno 3:1
Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0.
Branky a nahrávky: 16. Plášek (Orsava, Ondrušek), 27. Sirota (Plášek ml., Orsava), 60. Kunc (Macuh) – 12. Vincour (Kos).
Rozhodčí: Ondráček, Kika – Axman, Rampír.
Vyloučení: 4:6.