Předchozí
1 z 4
Další

Letní slovenská akvizice do brány Roman Durný (na snímku vlevo) na jihu Moravy nepřesvědčil a od 17. ledna se mezi tři tyče nepodíval.Letní slovenská akvizice do brány Roman Durný (na snímku vlevo) na jihu Moravy nepřesvědčil a od 17. ledna se mezi tři tyče nepodíval.Zdroj: Jaroslav Kicl

LETNÍ LIKNAVOST.

„Někteří namítnou, že jsme měli víc posílit, ale týmu věříme,“ odpovídal v létě tehdejší hlavní trenér Orlů Znojmo Jiří Beroun na otázku, zda je výhoda, či ne, že klub vstoupí do sezony v Chance lize s velmi podobným kádrem, který dominantním způsobem vybojoval v předchozí sezoně postup z východní skupiny druhé ligy.

Jak vyšlo najevo, tato strategie se znojemskému celku stala osudnou. Ukázalo se, že propast mezi Chance ligou a druhou ligou je větší, než se zdálo a mělo dojít k většímu řezu v kádru.

„Rozdíl mezi první a druhou ligou je velký. Přijde mi, že někteří mladí kluci se musí adaptovat a přidat, že to trochu podcenili,“ říkal Deníku už zkraje sezony bývalý hokejista Znojma Roman Kaňkovský.

Takto se ještě na začátku září usmívala švédská akvizice Orlů Anton Karlsson. O tři měsíce později se s klubem loučil, sezonu dohrává v Dánsku.Takto se ještě na začátku září usmívala švédská akvizice Orlů Anton Karlsson. O tři měsíce později se s klubem loučil, sezonu dohrává v Dánsku.Zdroj: Deník/Lubomír Budný

(NE)POSILY.

Nebylo to ale tak, že by Orli žádné posily nepřivedli. Do těch letních se ovšem netrefili. Brankář Roman Durný nebyl rovnocenným parťákem jedničce týmu Dominiku Grohovi a poslední zápas odchytal 17. ledna, zklamalo i zamýšlené hlavní ofenzivní eso Anton Karlsson, s nímž se klub rozloučil už na konci listopadu.

Za svými čísly z předcházejících ročníků zaostal i bývalý kapitán Orlů Radim Matuš, mladý obránce Patrik Fajmon dohrává sezonu ve druholigové Technice. Povedl se jen příchod zadáka Jana Bartka, který je s osmadvaceti body jasně nejproduktivnějším obráncem Orlů a má také nejvyšší počet třech kladných bodů ve statistice plus minus.

Nejvyšší porážku v sezoně na hřištích soupeřů inkasovali Orli v půlce listopadu v Prostějově, kde prohráli 3:7.Nejvyšší porážku v sezoně na hřištích soupeřů inkasovali Orli v půlce listopadu v Prostějově, kde prohráli 3:7.Zdroj: Deník/David Kubatík

VENKOVNÍ MIZÉRIE.

Zatímco v tabulce získaných bodů v domácích duelech se řadí Orli kolo před koncem na šestou příčku, v tabulce venkovních zápasů jsou beznadějně poslední.

Znojmo na kluzištích soupeřů vyhrálo jen čtyři duely z šestadvaceti, přičemž nasbíralo pouhých čtrnáct bodů. Předposlední tým v tabulce venkovních zápasů Frýdek-Místek nakupil na kolbištích soupeřů o dvanáct bodů víc. „I když nám to třeba doma vyjde, tak přijedeme na led soupeře, dostaneme gól a začne se nám to sypat,“ uvědomoval si kapitán mužstva Tomáš Svoboda.

Majitel Orlů Znojmo Pavel Ohera.Majitel Orlů Znojmo Pavel Ohera.Zdroj: HC Orli Znojmo

PODIVNÁ ATMOSFÉRA. Místo toho, aby se ve Znojmě po jarním triumfálním postupu ze druhé ligy rozhostila ve městě hokejová horečka, jako tomu bylo v minulosti několikrát, řešila se hned v dubnu budoucnost klubu na hokejové mapě.

Boss klubu Pavel Ohera totiž po přiklepnutí nižší dotace od města, než očekával, vyhrožoval odchodem od Orlů.

Nakonec se dlouholetý majitel s městem i krajem domluvil, ale hokejová horečka se nerozjela ani tak. Orli nenalákali na tribuny od úvodních zápasů tolik fanoušků, kolik by očekávali. Vázl marketing i komunikace směrem ven k širšímu okruhu fanoušků. .

V půli listopadu pak na sebe bezděčně upozornil eskapádou majitel Ohera, který při derby s Třebíčí pořvával vulgárně na rozhodčí a k jejich šatně hodil slepecké hole.

V kabině evidentně nefungovala chemie, tým nenašel psychickou pohodu. Netradiční bylo také řešení vedení znojemského klubu, který v říjnu rozhodl o změně na trenérském postu. Asistentem nového trenéra Václava Baďoučka se totiž stal odvolaný kouč Beroun.