Kometa si po druhé výhře v řadě upevnila osmou pozici v tabulce české nejvyšší soutěže. „V Plzni jsme to odbojovali a upracovali. Byl to výborný týmový výkon, kdy jsme si šli za svým. Chtěli jsme navázat na páteční domácí vítězství (Kometa porazila Olomouc 4:3 – pozn. red.) a získat body i tady, což se nám povedlo a jsme za to velice rádi,“ lebedil si asistent brněnského trenéra Jiří Otoupalík.

Na západ Čech už s Kometou neodcestoval útočník Petr Holík, který se překvapivě přesouvá na hostování do rodného Zlína hrajícího Chance ligu výměnou za obránce Marka Hrbase, jenž v v Brně hrál už v minulém ročníku. „Je to všechno ještě ve stádiu řešení obou klubů a aby to bylo co nejlepší pro Petra. V této sezoně se trochu trápí, není to ono jako v předchozích letech,“ pravil do kamery ČT sport trenér Komety Jaroslav Modrý.

Petr Holík po šesti letech opouští Kometu.
Překvapení v Kometě. Chřadnoucí hvězdu posílá do Zlína, výměnou přichází obránce

Plzeň se sice dostala do vedení v desáté minutě, kdy Kavana prostřelil v přesilovce Aleksi Rekonen, ale Kometa přispěchala s bryskní odpovědí. O minutu později srovnal Kristián Pospíšil a ve třetině plné šancí hosté ještě dokonali obrat. V sedmnácté minutě se v přesilovce prosadil probuzený střelec Andrej Kollár, který tak navázal na své dva góly z pátečního duelu, prvními po jedenácti měsících.

Ve druhé části se činili oba brankáři, gól tak nepadl. Kavana jednou zachránilo břevno. V poslední minutě prostřední třetiny Daniel Malák fauloval ostře kolenem Kollára a obdržel trest pět minut plus do konce utkání. Brňané dlouhou početní převahu ve třetí části využili, při rychlém protiútoku Martin Zaťovič našel najíždějícího Fleka, který se do odkryté brány nemýlil.

Petr Holík v zápase proti Zlínu.
Trenér Komety o Holíkovi: Kluby se snaží dohodnout

Domácí ještě v závěru zdramatizovali utkání gólem při power play, srovnat ale nedokázali. „Kluci bojovali a odmakali zápas, byla tam sice spousta chyb, ale soupeř hrál velmi dobře,“ ocenil Kometu plzeňský trenér Petr Kořínek.

Brňany čeká v tomto týdnu série třech domácích zápasů, kterou započnou ve středu od šesti hodin večer proti Litvínovu.

Plzeň - Kometa Brno 2:3
Třetiny: 1:2, 0:0, 1:1.
Branky a nahrávky: 10. Rekonen (Zámorský, Mertl), 58. Mertl (Pour) – 11. Pospíšil (Zbořil, Gazda), 17. Kollár (Moses, Flek), 43. Flek (Zaťovič).
Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Brejcha, Špůr.
Vyloučení: 5:6.
Vyšší tresty: 2:1.
Využití: 1:2.
Střely na branku: 23:32.
Diváci: 4266.
Plzeň: Pavlát – Kvasnička, Zámorský, Laakso, Dujsík, Malák, Piskáček (A), Houdek – Pour, Lev (A), Rekonen – Jansa, Mertl, Schleiss (C) – Söderlund, Indrák, Matýs – Hrabík.
Kometa Brno: Kavan – Ďaloga, Gazda, Ščotka (A), Osburn, Zahradníček, Kaňák, Svoboda – Zaťovič (C), Cingeľ, Flek – Pospíšil, Marcinko (A), Zbořil – Kohout, Kollár, Moses – Kos, Ekrt, Kratochvíl.