Brňané už zažili ve čtvrtfinále proti Vítkovicím tvrdé zápasy. Nenechali si nic líbit. Plzeň také dokazuje, že umí být nepříjemná v čele s bouřlivákem Ryanem Hollwegem. „Nejlépe udělat rychlou kličku, aby mě netrefil,“ plánoval brněnský útočník Hynek Zohorna.

Čtvrtfinále s Ostravany bylo pro obhájce titulu nepříjemné. S provokujícími Vítkovicemi se dostali několikrát do potyček i kvůli zákeřnostem soupeře. Nyní budou Brňané vůči rodákovi z amerického Downey v Kalifornii obezřetní a ohlédnou se vždy přes rameno. „To se učí už malé děti, že hlavu musí mít nahoře,“ usmíval se bek Komety Ondřej Němec.

Čeká však od Hollwega férový přístup. „Samozřejmě dohrává. Mně na něm ale přijde, že není zákeřný. Je to hráč, který si tě najde a jde o čistý hit. Hollweg je tvrďák ale také umíme přitvrdit,“ burcoval třiatřicetiletý Němec.

Lehčí výhodu snad mají pohyblivější hráči. Útočná formace Komety Hynek Zohorna, Martin Nečas a Alexandre Mallet hýří aktivitou. Tyto tři právě kvůli pohybu není lehké trefit. „Možná Hollwegovi ujedeme, jenže je taky rychlý, důrazný, zkrátka play-off hráč. Když si nás dobře najede, trefí každého,“ smál se člen třetího útoku Zohorna.

Se čtrnácti hity je hráč s divokým vzhledem díky plnovousu a dlouhým vlasům druhý nejdůraznější borec play-off po libereckém bekovi Lukáši Dernerovi, jenž má o tři hity víc. „Jednoduše musím být zapřený a čekat každý souboj. Hraje míň na puku. Spíš si všímá osobních soubojů. Teď jsem viděl, jak rozdal několik hitů s Olomoucí,“ hlásil Zohorna.

Play-off americkému forvardovi, jenž si odkroutil 242 startů v NHL, vlívá energii. „Můj styl hokeje sedí na play-off a moje výkony stoupají,“ řeklo čtyřiatřicetileté levé křídlo, jež letos vyhrálo několik bitek.

Ve čtvrtfinále proti Olomouci ukázal Hollweg i technické dovednosti. Přispěl k postupu 4:1 na zápasy dvěma góly. V pěti zápasech vstřelil stejně branek jako předtím v 41 utkáních základní části.

Při výhře 5:0 v závěrečném duelu série skóroval ranou z první po pohledné kombinaci. „Tak krásný gól jsem dal snad naposledy, když mi v Rangers přihrával Jarda Jágr,” dodal s úsměvem Hollweg.

V Plzni kroutí šestou sezonu. Má českou manželku a domácí fanoušci jej milují. Možná i díky jeho kytarovým sólům při děkovačkách.

Radegast index Komety a Plzně

Radegast index: součet tří parametrů plusové či minusové body podle účasti na ledě, hity a zblokované střely

Týmový Radegast index play-off:

Kometa Brno 6. místo, 137 bodů (účast na ledě +24, 68 hitů, 45 zblokovaných střel)

Škoda Plzeň 3., 169 (+36, 69, 64)

*Kometa odehrála o jedno utkání méně

Hráči play-off:

Michal Gulaši (Kometa) 18. místo, 15 bodů

Ryan Hollweg (Plzeň) 15., 16

Týmový Radegast index základní část:

Kometa Brno 5., 1120 (+90, 491, 479)

Škoda Plzeň 2., 1446 (+107, 650, 558)

Hráči základní část:

Gulaši (Kometa) 3. místo, 159 bodů

David Sklenička (Plzeň) 4., 149