Na úterní utkání 3. kola budou chtít extraligoví hokejisté Komety Brno co nejrychleji zapomenout. Z Mladé Boleslavi se po prohře 1:5 vrátili s prázdnou.

Jihomoravanům vůbec nevyšla úvodní třetina. Hráči Boleslavi byli více na puku, vytvářeli si více šancí, ale především byli produktivní.

První gól bombou obstaral Dufek, za další dvě minuty využil přesilovou hru domácích Najman. Ve 13. minutě Kučeřík fauloval unikajícího Šťastného, který nařízené trestné střílení s přehledem proměnil – 3:0.

Opora brněnského superligového týmu i reprezentace Patrik Levčík.
Olomouc v první půli zaskočila Brno, které uspělo až v penaltách

Hokejistům Komety se nedala upřít snaha s nepříznivým vývojem něco udělat, ale kromě první lajny se do tlaku dostávala pouze sporadicky.

Ani v prostřední části to nebylo lepší. Po šesti minutách od jejího začátku se prosadil Jánošík, už na hrozivých 5:0 pak bekhendem zvýšil Kotala. Brněnským nepomohla ani výměna gólmanů po čtvrté brance.

Alespoň čestného úspěchu se hostující celek dočkal v závěrečné dvacetiminutovce. Po vhazování si domácí nepohlídali Malleta, který vykoupal gólmana Krošelje a sebral mu čisté konto. Více už toho ve zbytku zápasu Kometa nedokázala.

MLADÁ BOLESLAV - KOMETA BRNO 5:1
Branky a nahrávky: 8. J. Dufek (Claireaux), 10. Najman (P. Kousal, Ševc), 13. Šťastný (trestné stř.), 26. Jánošík (Jan Eberle, Pláněk), 29. Kotala (Šťastný, Kelemen) – 46. Mallet (Kučeřík). Rozhodčí: Pražák, Pilný – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:7 plus Pláněk (Ml. Boleslav) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2 123. Třetiny: 3:0, 2:0, 0:1.
Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Pýcha, Ševc, Jánošík, Pláněk, Bernad, Fillman, D. Moravec – Kelemen, Adam Raška I, Šťastný – O. Flynn, Najman, P. Kousal – Kotala, Claireaux, J. Dufek – Lunter, Bičevskis, Jan Eberle.
Kometa Brno: Klimeš (26. Tomek) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši, D. Mikyska – Zaťovič, P. Holík, Mueller – M. Haščák, Kollár, Vincour – L. Horký, Rákos, R. Pavlík – Magee, Kusko, Mallet – Šoustal.