Ve štěpánském derby proti Olomouci se úřadující šampioni prosadili celkem pětkrát a zvítězili v prodloužení. Vydatnější večer v této sezoně prožili jen na začátku října v domácím utkání proti Karlovým Varům, kterým nasázeli pět gólů v normální hrací době. „Ofenziva se jednoznačně zlepšila, což je pro nás určitě velké plus. Jsme rádi, že po hubených časech, kdy jsme dávali maximálně tři góly na zápas, jsme teď produktivnější,“ pochvaloval si asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

Ofenziva Komety

Počet zápasů: 29
Počet branek: 83
Nejvíc gólů: Kometa Brno – Karlovy Vary 5:3 (7. října), Olomouc – Kometa Brno 4:5 pp. (26. prosince)
Nejmíň gólů: Kometa – Mladá Boleslav 0:2 (23. září).
Průměrný počet střel na zápas: 29,07
Nejlepší střelci: Martin Zaťovič, Peter Mueller – oba 14 gólů

Jedna z příčin zvýšené střelecké potence se přímo nabízí – Kometa začala pálit po příchodu hvězdných Tomáše Plekance a Martina Erata, kteří poprvé v této sezoně nastoupili shodně 6. prosince proti Spartě.

O přísun bodů se stará především Erat, ikonický útočník stačil od mikulášského comebacku naskočit do pěti duelů, jeden gól vstřelil sám a dalších pět připravil pro své spoluhráče.

„Možná je to tím, což ukazují i čísla. V minulém zápasu ale dávala góly třeba i Leošova (Leoš Čermák, kapitán Komety, pozn. red.) lajna. Jde o ideál, kdy se začnou prosazovat všechny formace, věřím, že tento trend bude pokračovat,“ zadoufal Pokorný.

Podle centra Jana Hrušky se po Eratově návratu povedlo ulevit tlaku na elitní lajnu. „Je možné, že se vytíženost trochu rozmělnila. První pětka (Mueller - Holík - Zaťovič, pozn.red.) hraje pořád fantasticky, akorát z ní třeba spadl určitý počet minut, a tak má více sil a dává góly,“ zmínil Hruška.

Brokovnici vyměnil za malorážku a své střelecké umění prokázal i s ní. Jiří Lipták vyhrál exhibiční soutěž osobností při biatlonovém Světovém poháru v Novém Městě na Moravě.
Brokař Lipták uspěl při biatlonu, ale na běžkách ztrácel balanc

Dvaatřicetiletý forvard se posunul na pozici centra druhé formace právě vedle sedmatřicetiletého matadora a Radima Zohorny. Ve stejném složení trojice nastupovala i na jaře při triumfální jízdě za obhajobou extraligového prvenství. „Je ještě brzo hodnotit, jak nám to klape. Principy naší souhry jsou pořád stejné, hokej už je vymyšlený. Musíme si jen některé prvky oživit,“ řekl Hruška.

Příchod Erata oceňuje také zbývající hráč druhé formace Radim Zohorna. „Kádr s ním je silnější a všichni jsou rádi, že je mezi námi,“ uvedl Zohorna.

Potvrdit dobrou střeleckou pohodu bude mít on i celá brněnská ofenziva těžké. V pátek totiž přijede do DRFG Areny Mladá Boleslav. Bruslaři jako jediní dokázali vynulovat brněnské střelce. Na konci září vyhráli 2:0 a všechny body uloupili úřadujícímu šampionovi i na začátku listopadu, kdy na domácím ledě vyhráli 2:1. „Je to soupeř jako každý jiný. Akorát s nimi to vyšlo tak, že jsme neposbírali ani bod. Doufám, že se to teď změní,“ sdělil Hruška.

Po disciplinárním trestu se do sestavy Komety vrátí kanadský útočník Alexandre Mallet, kvůli čemuž junior Jan Süss putuje z Brna zpátky do Třebíče. Poslední extraligový zápas v DRFG Areně v tomto kalendářním roce startuje dnes od šesti hodin večer.

HC Olomouc vs. Kometa Brno
Dramatickou přestřelku rozhodl Holík. Proti Olomouci zazářil hattrickem