Skutečný ročník letos ukončila pandemie koronaviru, proto Deník Rovnost nasimuloval neodehrané play-off. Kometa nejprve vyřadila Spartu 4:3 na zápasy, poté si poradila s Mladou Boleslaví 4:2 a narazila až ve finále, ve kterém se střela s vítězem základní části Libercem.

1. zápas:

Jeden gól stačil… Finálová série začala v Liberci, kde se diváci nedočkali zrovna líbivého hokeje. Padl jen jeden gól, který dali domácí v osmnácté minutě zásluhou Marka Zachara.

Kometa si sice v posledním dějství vypracovala tlak, jenže proti byla zeď jménem Dominik Hrachovina, brněnský odchovanec a rodák.

2. zápas:

Trpký dvojitý obrat. Ve druhé řežbě už přece jen padalo víc branek, pět. A o jednu víc dal Liberec, který se tak ujal slibného vedení v sérii 2:0 na zápasy.

Na druhé vítězství se pořádně nadřel. Sice v zápase vedl, jenže Kometa góly Petra Holíka a Michala Gulašiho skóre otočila. Ale to samé se následně povedlo i Bílým Tygrům, kteří tak vyhráli 3:2. „Tahle porážka bolí, byli jsme blízko, otočili jsme nepříznivý vývoj, ale bohužel,“ krčil rameny brněnský zadák Filip Pyrochta.

3. zápas:

Brněnské peklo. Následně se série přesunula do Brna a Kometa potřebovala nutně vyhrát. Vyprodaná DRFG Arena domácím hokejistům opět vytvořila bouřlivou atmosféru.

Tu Brňané zužitkovali. Stejně jako v prvním duelu v Liberci se hrál především opatrný hokej, nikdo nechtěl udělat chybu. Tak nakonec zodpovědnost převzal dlouholetý zadák Komety Ondřej Němec, který ranou od modré v početní výhodě vstřelil vítězný gól na konci druhé části. „Věděli jsme, že musíme vyhrát za každou cenu. Přesto nikdo nepanikařil. Věřili jsme v sebe a šli si za zaslouženým vítězstvím,“ radoval se Němec.

V závěru na konečných 2:0 upravil Tomáš Plekanec.

4. zápas:

Je srovnáno! Už další den se hrálo znova a zase to byl důležitý zápas. Kdyby Kometa prohrála, Liberec by v následujícím domácím utkání mohl slavit.

Opět se hrál opatrný hokej, který se řídil heslem: hlavně neudělat chybu. V úvodních dvou třetinách gól nepadl.

Branky se brněnští diváci dočkali patnáct minut před koncem, kdy Tomáš Vincour důrazem procedil kotouč za Hrachovinu, pak se prosadili ještě Holík a Luboš Horký a Kometa slavila výhru 3:0 a srovnání série, která se za stavu 2:2 přesunula do Liberce.

5. zápas:

Další hořká prohra. Nejdivočejší duel ve finálové sérii byl ten pátý. Liberec vedl v polovině utkání už 2:0, ale Kometa se nadechla k dechberoucímu obratu na 3:2, jenže Bílí Tygři opět ukázali vnitřní sílu a čtyři minut před koncem urvali výhru 4:3 na svoji stranu.

6. zápas:

Simulované play-off extraligy 2020
- Předkolo play-off: Olomouc – Zlín 3:2 na zápasy, Hr. Králové – Karlovy Vary 1:3
- Čtvrtfinále play-off: Liberec – Karlovy Vary 4:3, Mladá Boleslav – Plzeň 4:1, Třinec – Olomouc 1:4, Sparta – Kometa 3:4
- Semifinále play-off: Liberec – Olomouc 4:0, Mladá Boleslav – Kometa 2:4
- Finále play-off extraligy: Liberec – Kometa 1:0, Liberec – Kometa 3:2, Kometa – Liberec 2:0, Kometa – Liberec 3:0, Liberec – Kometa 4:3, Kometa – Liberec 1:4

Liberec dobyl Brno. Sledovat na vlastním stadionu radujícího se soupeře? To nikdo nechce. Šestý zápas se hrál v Brně a byl taky poslední v této sérii.

Nervózní Kometa ho vůbec nezvládla, Liberec si od začátku šel za svým a zvítězil jednoznačně 4:1. „Těžko se mi hledají slova… Takto si to nikdo nepředstavoval. Nevím, co se s námi dělo na ledě,“ kroutil hlavou Plekanec, kterému tak opět unikl titul na klubové úrovni.

„Ale v příští sezoně se vrátíme silnější a pohár vyhrajeme,“ slíbil.