Hruška se o trejdu dozvěděl v pondělí večer, v úterý dopoledne už byl na cestě do Vítkovic. „Bylo to hodně narychlo. V pondělí jsem byl se ženou na večeři, když mi zavolal pan Zábranský, aby mi změnu oznámil,“ přiblížil Deníku Rovnost zkušený forvard, který s Kometou slavil dva tituly.

Teď poprvé v kariéře navlékne v nejvyšší domácí soutěži jiný než brněnský dres. „Je to něco nového. Může jít o další pozitivní věc, která mě v životě potká. Doufám, že to tak bude,“ popsal brněnský rodák, který v sezoně 2016/2017 nakoukl do finské nejvyšší soutěže.

DRAVÉ MLÁDÍ

Výměnou za něj získala Kometa do konce sezony útočníka Šimona Stránského a do konce příštího soutěžního ročníku obránce Daniela Krenželoka. Oba mají zkušenosti s prestižními kanadskými juniorskými soutěžemi. Stránský okusil WHL, Krenželok zase QMJHL. „Dlouhodobě usilujeme o rozšíření defenzivních řad a máme přetlak na centrech. Honza v Kometě odvedl obrovský kus práce, za což si zaslouží poděkování a respekt. Do Vítkovic jde na hostování a není dáno, že se nevrátí zpátky do Komety. Tuhle výměnu jsme si mohli dovolit, protože naši mladí kluci hrají výborně a když se uzdraví zranění top útočníci, budeme mít v ofenzivě přetlak,“ uvedl na klubovém webu Zábranský.

Aktuální statistiky vyměněných hráčů

Jan Hruška
- Věk: 34 let
- Post: útočník (centr)
- Zápasy: 36
- Góly: 10
- Asistence: 13
- Hodnocení +/-: + 5

Šimon Stránský
- Věk: 22 let
- Post: útočník
- Zápasy: 36
- Góly: 9
- Asistence: 6
- Hodnocení +/-: – 14

Daniel Krenželok
- Věk: 22 let
 - Post: obránce
- Zápasy: 32*
- Góly: 2
- Asistence: 5
- Hodnocení +/-: – 10

*Krenželok navíc odehrál jedno utkání 1. ligy za Havířov.

Pro Vítkovice je Hruška před před startem bojů o setrvání v extralize vítaná posila. „V současné době je náš jediný cíl záchrana nejvyšší soutěže a tomu podřizujeme vše. Honza je ochotný makat a bojovat za záchranu vítkovického klubu, přestože nemá ostravskou minulost. V neposlední řadě s ním přichází bohaté zkušenosti,“ uvedl pro klubový web vítkovický šéf Aleš Pavlík.

FREKVENTOVANÁ TRASA

Přesuny mezi Brnem a Ostravou nejsou v posledním roce výjimečné. Na jaře ulovila Kometa ve Vítkovicích útočníky Lukáše Kucseru a Jakuba Lva, který se později přesunul do Hradce Králové výměnou za forvarda Daniela Rákose. V prosinci pak do Vítkovic zamířil na přestup čtyřiadvacetiletý reprezentační obránce Jan Štencel.