„Bývalé Rondo bude pořád patřit Kometě. V nové aréně se odehrají jen zápasy nejvyšší úrovně. Tréninky a zápasy jiných soutěží zůstanou v Rondu,“ uvedla při pondělním oficiálním zahájení výstavby nové arény brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Podle ní bude v té souvislosti třeba i oprava Winning Group Areny. „Předpokládám, že nějaké opravy budou nezbytné, jak je tomu v průběhu posledních let," zmínila Vaňková.

Majitel a generální manažer klubu Libor Zábranský nechtěl o tom, kde Kometa bude v budoucnu hrát, nyní hovořit. „Je to věc dalších jednání a je předčasné na to odpovídat," reagoval Zábranský na dotaz, zda Kometa částečně setrvá ve svém stávajícím stadionu.

Hokejisté Komety prohráli v Karlových Varech 0:4.
Modrobílý horor. Kometa nedala gól ani ve Varech a zažila nejhorší úvodní víkend

Podle něj je ale nová aréna příležitost, jak na Kometu přilákat další fanoušky, kterých v posledních letech ubylo. Brněnskému klubu se od začátku pandemie koronaviru nedaří vyprodávat ani Winning Group Arenu s kapacitou 7700 diváků. V minulém ročníku navštěvovalo utkání Komety v základní části průměrně 6073 diváků, v play-off 7288.

Nová aréna přitom pojme okolo třinácti tisíc diváků. „Když vezmete naši stávající arénu, jaké má rozdělení počet míst na sezení a na stání i kapacitně, jakákoliv moderní multifunkční aréna přinese nejenom našemu sportovnímu klubu, ale i ostatním komfort a daleko lepší práci s dětmi a rodinami. Když je tři tisíce míst na stání, tak se dá naprosto pochopit, že rodiče s šestiletým klukem asi nepůjdou do kotle, protože by ten malý ani neviděl," pravil Zábranský.

Ve Winning Group Areně sídlí brněnská Kometa od roku 1998, kam se přesunula po pětačtyřiceti letech na zimním stadionu za Lužánkami, který byl v roce 2008 zbourán.