Elitní rakouský forvard Peter Schneider v přípravě naznačil své schopnosti, když v osmi zápasech vsítil čtyři branky. „Pro Brno bude důležité, aby Schneider potvrdil solidní formu z přípravy i v extralize. Přišel jako střelec a aby produktivita tolik nestála na první formaci,“ nabídl pohled hokejový expert a bývalý hráč Komety Jakub Koreis.

Brno totiž potřebuje rozložit produktivitu, která až nezdravě stojí na výkonech jednoho z nejlepších útoků v extralize. Trojice Peter Mueller, Petr Holík a Martin Zaťovič byla i v přípravném období v podobné ráži jako na konci minulé, předčasně skončené sezony. Z osmnácti gólů Komety v přípravě se trojice prosadila osmkrát a několikrát se v přípravě podílela i na trefách Schneidera v přesilových hrách. „Naše lajna podává nyní standardní výkony jako vždy, i když samozřejmě pokaždé najdete nějaké rezervy. Máme nejvyšší čas na ledě, takže je logicky na nás, abychom obstarávali góly,“ poznamenal kapitán a člen elitní formace Zaťovič.

Brněnský rodák a odchovanec Komety Jakub Zbořil v dresu Bostonu Bruins v NHL
Skromné eso do obrany. Zbořil upřednostnil Kometu před setkáním s bratrem

Smrtící zbraň Komety jsou početní převahy, jejichž lesk se s odchodem Martina Erata nevytratil. Naopak, novicové v elitním přesilovkovém komandu Schneider a ofenzivně laděný zadák Ralfs Freibergs rychle přispěchali s bodovými příspěvky v početních převahách. „Oba už mezi nás zapadli. Přesilovky máme sehrané a pak je to o tom, jestli padne gól. Vzorec je stejný, přesilovky budou rozhodovat,“ podotkl Zaťovič.

PROPAD ÚROVNĚ

Problém ovšem může nastat, když první formace opustí led. Kromě elitní lajny a Schneidera ze druhého útoku dokázal vstřelit v přípravě v osmi zápasech víc než jeden gól už jen Luboš Horký, jenž se prosadil dvakrát. „Jde o dlouhodobý problém Komety. Potýkala se s tím i v předcházejících sezonách. Čas ukáže, jak na tom bude letos. Obzvlášť potom u třetí a čtvrté formace se úroveň propadá, přitom je třeba, aby byly produktivní všechny lajny, “ uvedl Koreis.

Brno muselo taky rychle zareagovat na nečekanou ztrátu centra druhé formace Tomáše Plekance, jenž náhle opustil jih Moravy kvůli vážnému onemocnění své matky. Místo něj vedení klubu angažovalo zkušeného bývalého reprezentanta Jakuba Klepiše. „Kuba je trochu jiný typ hráče než Pleky, má odlišné držení hole a očekáváme od něj spíš finální nahrávky. Není až takový pes obranář,“ popsal novou posilu brněnský asistent trenéra Radek Bělohlav.

Nejsilnější zbraní hokejistů Komety jsou přesilové hry.
Extraliga se blíží. Kometa deptá soupeře přesilovkami, rezervy jsou v obraně

Kometa minulý týden v úterý přerušila přípravu kvůli zvýšeným teplotám lidí v klubu. Koronavirová nákaza se nepotvrdila, a tým se tak mohl v neděli vrátit k tréninku. „S člověkem samozřejmě zamává, když je v plné přípravě a potom z ní vypadne, ale šlápli jsme do akce a brzo se do toho dostaneme,“ujistil Zaťovič.

Změny v útoku Komety
Příchody:
Jakub Klepiš
Peter Schneider
Tomáš Šoustal
Jakub Valský
Odchody:
Rudolf Červený
Pavel Jenyš
Martin Erat
Lukáš Kucsera
Tomáš Plekanec
Šimon Stránský
Góly v přípravě:
4 - Petr Holík, Peter Schneider, 2  - Peter Mueller, Luboš Horký, Martin Zaťovič, 1 - Ralfs Freibergs, Vojtěch Střondala, Jakub Valský, Libor Zábranský mladší,