„Je jasné, že nám diváci doma chybí, ale museli jsme pro ně vyhrát, protože nás sledovali na dálku,“ uvedl devětadvacetiletý střelec.

Zatím se zdá, že jeho jarní příchod do Brna byla od vedení brněnského klubu trefa do černého. Nejlepší kanonýr a nejproduktivnější hráč rakouské EBEL v sezoně 2018/ 2019 byl v přípravě se čtyřmi trefami nejpilnějším sběratelem gólů v Kometě.

Instinkt kanonýra prokázal i po dlouhé herní pauze minulý pátek a neděli, kdy v úvodních dvou extraligových duelech Komety skóroval. Na ledě je díky své výbušnosti a živelnosti těžko k přehlédnutí. „Jeho schopnosti jdou vidět i na tréninku. Má kvalitní zakončení, rve se a pro góly si jde. Umí to a dokáže být včas před bránou a je důrazný v koncovce. Takže doufám, že mu to vydrží, i když si teď taky pochopitelně dá pauzu,“ uvedl na adresu rakouského reprezentanta asistent brněnského trenéra Kamil Pokorný.

Uplatnění Schneider našel ve druhé formaci po boku velezkušeného univerzála Jakuba Klepiše a Tomáše Vincoura, stal se také nedílnou součástí obávaného elitního přesilovkového komanda. „Je hodně nebezpečný s tou střelou, jak chodí při přesilovkách do mezikruží. Jde o rozeného střelce. Prokázal to i v nájezdu proti Českým Budějovicím, který proměnil prakticky nechytatelně. Jeho střely se mi na tréninku chytají špatně,“ přesvědčoval brankář Komety Lukáš Klimeš.

Všechno přitom mohlo být jinak. Ještě v mládežnických kategoriích v Rakousku před odchodem na Slovensko a do České republiky nastupoval Schneider v obraně. Pozůstatkem těchto dob je ostatně i jeho číslo na dresu. Rodák z dolnorakouského Klosterneuburgu nosí i v Kometě trojku, kterou si obvykle vybírají zadáci. „V Česku se mi líbilo už i v juniorce, proto jsem se chtěl vrátit. Věděl jsem, že je to těžká soutěž, což se potvrzuje, “ uvedl Schneider, jenž se jako teenager protloukal mládežnickými výběry Znojma, Českých Budějovic a Českého Krumlova.

V extralize je bez nadsázky vyslancem alpské země a jediným Rakušanem, který dosud zasáhl do této sezony. „Ostatní hráči od nás doufají, že když se mi tady zadaří, taky dostanou šanci se probojovat do této ligy. Mám zodpovědnost ukázat, že v Rakousku taky umíme hokej,“ dodal Schneider. Zatím se mu mise daří náramně.