Předchozí
1 z 5
Další

Alois HadamczikAlois HadamczikZdroj: ČTK

ALOIS HADAMCZIK. Příchod bývalého reprezentačního trenéra způsobil v Kometě v roce 2015 haló. Jeho jméno vzbuzovalo už tehdy po neúspěchu na olympiádě v Soči rok předtím spoustu emocí. Zvlášť když nahradil Kýhose, pod jehož vedením Kometa v předchozích sezonách hrála finále a semifinále.

Zprvu se Kometě pod Hadamczikem dařilo, ale od konce října začaly převažovat porážky. Vše vygradovalo na přelomu ledna a února, kdy Kometa prohrála sedm z osmi duelů a opustila pozice zajišťující play-off. Poslední kapkou byl 5. února debakl 1:6 doma s Litvínovem, po kterém tehdy třiašedesátiletý kouč rezignoval. „Tým potřebuje zkusit něco jiného. Nevím, co bych udělal jiného, aby byly výsledky lepší. Udělal jsem maximum, co se dalo udělat. Dát šanci jinému je za této situace korektní,“ pravil tehdy Hadamczik.

Novým hlavním koučem Komety se stal majitel Libor Zábranský, pod jehož vedením se týmu povedlo dostat do předkola, kde ale Brno prohrálo 1:3 na zápasy s Chomutovem.

Petr FialaPetr FialaZdroj: ČTK

PETR FIALA. Zábranský následně zůstal na střídačce i po mohutném posilování v létě 2016 a pod jeho taktovkou tým oslavil v letech 2017 a 2018 mistrovské tituly. Po neúspěšném útoku na zlatý hattrick, při němž Kometa prohrála v roce 2019 v semifinále play-off s Libercem, se rozhodl roli kouče opustit.

Jeho místo překvapivě zaujal nepříliš známý Petr Fiala s minimálními zkušenostmi z trénování extraligového celku.

Pod někdejším dlouholetým hráčem Kladna se Kometě nejprve výsledkově dařilo, a dokonce se vyšplhala na první místo extraligové tabulky. Fanouškům se ale nezamlouval herní projev, který se nakonec promítl i do výsledků. Na začátku listopadu začala série porážek a pád tabulkou.

Po páté prohře v řadě 17. listopadu, kdy Kometa doma dostala v poměru 2:7 nařezáno od Karlových Varů, Fiala na tiskové konferenci oznámil svůj konec v týmu. „To, co jsme předvedli ve třetí třetině, není hodné Komety. Byl jsem nalomený už před utkáním. A proti Varům šlo pro mě o jasný signál, abych se vzdal funkce. Doufám, že nový kouč dostane z hráčů, co v nich je,“ vysvětlil důvody svého konce u týmu Fiala. Jeho místo zaujal znovu majitel Zábranský.

Jiří KalousJiří KalousZdroj: ČTK

JIŘÍ KALOUS. Boss klubu vydržel na střídačce rok a půl. Po neúspěchu v covidové sezoně 2020/2021, kdy Kometa vypadla ve čtvrtfinále play-off 0:4 na zápasy s Třincem, oznámil svůj konec v roli trenéra.

Jeho nástupcem se zanedlouho stal Jiří Kalous, muž s působivým životopisem především v roli asistenta trenéra.

Pod jeho taktovkou však Kometa od startu sezony pravidelně střídala výhry s prohrami, až v listopadu klesla na jedenáctou pozici. Po reprezentační pauze tak Kalouse na střídačce doplnil Zábranský, údajně na žádost brněnského kouče. „Požádal jsem Libora Zábranského, jestli by nerozšířil realizační tým a nepřidal se k nám na střídačku. Libor na to přistoupil, půjde nám pomoct,“ pravil tehdy Kalous.

Ani přítomnost bosse ale Brnu příliš nepomohla, pouť Komety play-off skončila hned v předkole, když podlehla 2:3 na zápasy Liberci. A Kalousovo angažmá v Brně dospělo ke konci.

Martin PešoutMartin PešoutZdroj: ČTK

MARTIN PEŠOUT. Dalším mužem, který v Kometě zkoušel, štěstí byl Martin Pešout. Dlouholetý úspěšný trenér Karlových Varů už zažil jako asistent trenéra v Brně první mistrovský titul a loni na jaře se tak vracel do známého prostředí.

Comeback ale Pešoutovi nesedl. Tedy první dva měsíce to šlo, Brno se pod taktovkou nového trenéra pohybovalo kolem třetí a čtvrté pozice, po reprezentační pauze ale přišla vleklá a hluboká krize a porážka střídala porážku. Po osmé prohře z devíti zápasů byl v prosinci Pešout z role trenéra odvolaný.

Patrik MartinecPatrik MartinecZdroj: HC Kometa Brno/Vít Golda

PATRIK MARTINEC. Vytáhnout Kometu z hluboké krize měl Patrik Martinec, který o dva týdny později obnovil spolupráci z Českých Budějovic s Jaroslavem Modrým, který se stal Martincovým asistentem.

Pod novým duem to dlouho vypadalo na průšvih, Kometa dál kupila prohru za prohrou a klesla na předposlední příčku tabulky. Na konci ledna ale začala vyhrávat a nakonec poměrně pohodlně proklouzla do předkola play-off, z něhož vyřadila Mladou Boleslav. Následně Brňané prohráli 2:4 na zápasy čtvrtfinále play-off s Vítkovicemi.

Před aktuální sezonou Kometa podle mnohých posílila a prožila úspěšnou přípravu. Vstup do sezony ji vůbec nevyšel a po třech prohrách v řadě a skóre 2:11 se Martinec rozhodl rezignovat…