Statistiky brankářů Komety
Matej Tomek
Počet zápasů: 16
Výher: 10
Proher: 6
Úspěšnost zásahů: 90,1 %
Průměr inkasovaných branek na zápas: 2,72
Lukáš Klimeš
Počet zápasů: 9
Výhry: 3
Proher: 6
Úspěšnost zásahů: 89,54 %
Průměr inkasovaných branek na zápas: 3,02
Jakub Sedláček (Olomouc)
Počet zápasů: 8
Výher: 5
Prohry: 3
Úspěšnost zásahů: 91,43 %
Průměr inkasovaných branek na zápas: 2,43

„Neptejte se mě, jestli jsem jednička. Jdeme zápas od zápasu a den za dnem. Podle toho se připravuju a mám čistou hlavu,“ zmínil Tomek.

Původně přitom Kometa angažovala Sedláčka právě i kvůli Tomkově nevyrovnanosti. Formu talentovaný Slovák nabral při reprezentační přestávce, při níž v dresu své země spolehlivými výkony přispěl k výhrám 3:1 nad Ruskem a 7:1 nad Švýcarskem. „Cítil jsem se v nároďáku komfortně. Povedlo se mi zvýšit si sebevědomí. Doufám, že vydrží co nejdéle,“ podotkl čtyřiadvacetiletý bratislavský rodák.

Právě patrně výkony v reprezentaci absolutně proměnil svou pozici v Kometě. Před pauzou totiž pouze kryl záda Klimešovi, který odchytal pět zápasů v řadě a zdálo se, že odsune Tomka na druhou kolej.

Teď je všechno jinak. Právě sedmadvacetiletý Klimeš nejspíš dostane po příchodu Sedláčka Černého Petra a odejde na dvouměsíční hostování. V sobotu už chytal za prvoligový Přerov. „Řešíme to průběžně. Klimeš je momentálně v Přerově, aby byl v zápasovém režimu. Uvidíme, jak se situace vyvine dál. Výborně chytá Matej. Situace se ale může změnit, něco se třeba stane na tréninku nebo tak,“ podotkl hlavní trenér Komety Jiří Kalous.

Hokejový zápas mezi brněnskou Kometou a Litvínovem
Optimismus v Kometě. Staronová elitní formace řádila, odnesl to Litvínov

Podle něj dostane brzy příležitost Sedláček, který se sice může pochlubit nejlepšími čísly ze všech třech brankářů, ale za poslední tři týdny odchytal jediný zápas. „Máme plán, kdy se dostane do brány,“ ujistil Kalous.

Kometa Sedláčka angažovala i proto, že Tomek je v reálné hře o nominaci na olympijské hry v Pekingu, které jsou na programu v únoru příštího roku. Extraliga se při vrcholné akci v Číně nezastaví. „Lhal bych, kdybych řekl, že nevidím šanci dostat se na olympiádu. Jde o velkou událost. Chci nicméně odvést co nejlepší práci pro klub, až pak přichází na řadu reprezentace,“ poznamenal Tomek.

V následných týdnech ho čeká ještě tuhý boj o místo v Kometě. V Sedláčkovi ale rivala nevidí. „Sedlo mě pomůže posunout. Zahrál si v kvalitních ligách, má odchytané dobré zápasy v různých zemích. Věřím, že všichni i s Klimsonem navážeme dobrou spolupráci,“ doplnila aktuální brněnská jednička.