Boss Komety po víc než pěti sezonách odvolal stálici na střídačce Kamila Pokorného, jenž v klubu zůstává a pomůže mu poznatky z tribuny, dalšího asistenta Radka Bělohlava převelel k juniorce a novým asistentem kouče se stal Jan Zachrla. „Libor Zábranský řídí střídačku a útočníky, Jirka Horáček má na starosti obránce a moje činnost je pozorovatelská, spočívá v analýze naší i soupeřovy hry, vychytání detailů, reakce na to a předávání informací hráčům,“ vyjmenoval role nového trenérského triumvirátu na střídačce Zachrla.

Kometa pod zmíněným triem začala vítězně, když si v neděli poradila se Zlínem 5:3. Šlo o teprve druhou výhru Brna v normální hrací době. „Ze střídačky člověk vidí hru jinak než z tribuny nebo od obrazovky. Kometa doplatila na situaci, která tady byla, ať už jde o tréninky a podobně. Naším úkolem teď je, abychom se s touto situací vypořádali, připravili se na zápasy a podali maximální výkon,“ poznamenal Zachrla.

Sedmačtyřicetiletý stratég si v začátcích kariéry zkusil roli asistenta trenéra Miloše Říhy v ruském Chimiku Voskresensk, kde se tehdy krátce mihl i slavný forvard Ilja Kovalčuk. Před čtyřmi roky započal své působení v Kometě. Nejprve vedl tamější dorost a poslední sezony juniorku, s níž před dvěma lety slavil titul. „Jde pro mě o kariérní posun a doufám, že budu týmu užitečný,“ zmínil Zachrla, jenž má titul Ph.D., z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity z oboru kinantropologie.

Hokejisté Komety si poradili na domácím ledě se Zlínem
Fén ve Varech i změny na střídačce pomohly. Kometa si poradila se Zlínem

Změnu si pochvaloval i kapitán brněnského celku Martin Zaťovič. „Jde pro nás o motivační prvek v tom, že se něco děje. Zatím jsme se Zachym krátce a bude čas společně pracovat na zlepšení,“ podotkl Zaťovič.

Jihomoravský tým prochází zkraje sezony turbulentním obdobím. „V Kometě je každou sezonu velký tlak na výsledek, proto je v klubu patrná snaha o co nejrychlejší zlepšení, což se projevuje třeba v počtu hráčů, které vedení zkouší,“ nabídl pohled bývalý hráč Komety a televizní expert Jakub Koreis.

V Brně už zazvonila hrana akvizicím ze Znojma Tomáši Svobodovi a Anthonymu Lucianiovi, kteří v neděli odehráli poslední utkání za Kometu a vrací se zpátky k Orlům. V duelu proti Zlínu chyběli v sestavě zadáci Jakub Zbořil a Stanislav Svozil. „Je to kvůli náročnému programu. Rotujeme obránce, ať si odfouknou, “ uvedl Zachrla, jehož tým čeká další duel už v úterý od šesti hodin večer doma proti Vítkovicím.