Debakl se Zlínem 0:7 je tak odčiněn. „Fanoušci byli právem naštvaní za to, co jsme předvedli proti Beranům. Ale my jsme jim odpověděli nejlépe, jak jsme mohli. Dvakrát jsme zvítězili a navíc jsme Liberci dali sedm gólů,“ pravil s úlevou ve tváři brněnský zadák Filip Pyrochta.

Jak v Olomouci, tak doma s Libercem Kometa prohrávala a doháněl ztrátu. V obou případech úspěšně. „Víme, jak a co umíme. Pokud tohle plníme, jsme schopní se dostat i z náročných situací, což jsme předvedli v sobotu i proti top týmu, jakým je Liberec,“ řekl jiný bek Komety Ondřej Němec.

Muž, jenž měl hlavní slovo v úvodním dějství domácího klání s Tygry. Rozhodčí nařídili přesilovku poté, co upadl v souboji s libereckým Lukášem Krenželokem. Jenže Němec, ač se nepříjemně rozbil o mantinel, neváhal a početní výhodu odvolal. „Vyhrálo se buly a kotouč šel přímo na mě. Lukáš se ke mně ale vůbec nedostal,“ glosoval pětatřicetiletý obránce moment. „Přišlo mi normální jít za rozhodčím a přiznat se. Chceme vyhrávat, ale ne takhle. Koukají se na nás děti a pokud je chceme naučit, aby hráli fér, musíme jim jít příkladem,“ doplnil.

Němcovo gesto ocenili i spoluhráči. „Poklepal jsem ho holí, takhle to má být,“ podotkl brněnský centr Petr Holík.

Následně zafungovala karma. Byl to totiž právě Němec, kdo srovnal skóre jen pár vteřin po uplynutí brněnské početní výhody.
Jenže následně střílel góly Liberec. V rozmezí jedenašedesáti sekund nadělil Kometě dva a trhl se do vedení 3:1. „Ale klíčové bylo, že jsme se z toho nesesypali,“ poznamenal Holík a pokračoval: „Začali jsme hrát aktivně a odměnou nám bylo rychlé dorovnání náskoku soupeře.“

Brňané zabalili dvě branky do patnácti vteřin a hrálo se od nuly. Ale s tím, že navrch začali mít oni. Obrat dokonal Martin Zaťovič, a i když Tygři ještě srovnali, na body nedosáhli. „Předvedli jsme skvělý týmový výkon. Přestože jsme dostali dva rychlé góly a prohrávali 1:3, vlítli jsme na to a zaslouženě vyhráli,“ pochvaloval si Němec.

Šlo o druhý obrat skóre dva dny po sobě. V sobotním duelu Brno v Olomouci prohrávalo 0:1, ale z vedení se Mora radovala pouhých čtyřiatřicet vteřin a tři body nakonec uzmul brněnský celek. „Podstatné je vítězství. Kráčíme zápas od zápasu,“ zmínil Němec. „Další věc je, že se nám podařilo odčinit domácí debakl se Zlínem. Lidi nás neustále drželi, fandili a doufám, že si víkend užili a odcházeli domu spokojení,“ dodal lídr druhé nejlepší obrany v lize.

Jedinou nepříjemností víkendu je tak zranění Petera Muellera, jehož délka absence není známá, ale bude delší než týden.

Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 7:4

Třetiny: 1:1, 2:2, 4:1.

Branky a nahrávky: 15. O. Němec (Hruška, Plekanec), 34. P. Holík (Zaťovič, Kucsera), 34. Plášek ml., 46. Zaťovič (Kucsera), 48. P. Holík (Pyrochta, Zaťovič), 53. Lev (Malec), 60. Gulaši – 6. Šmíd, 28. Lenc (Filippi, L. Hudáček), 29. L. Krenželok (A. Musil), 47. Filippi (Lenc).

Rozhodčí: Šír, Lacina – Jindra, Zíka.

Diváci: 7 229.

Střely na branku: 34:34.

Vyloučení: 4:4.

Využité přesilovky: 1:1.

Kometa: Vejmelka – O. Němec, Pyrochta, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Svozil – Kucsera, P. Holík, Zaťovič – L. Horký, Plekanec, Plášek ml. – Lev, Hruška, Orsava – Kunc, Kusko, Jenyš.

Liberec: Peters – T. Hanousek, Šmíd, Havlín, Derner, Graborenko, Kotvan, Knot – L. Hudáček, Bulíř, Ordoš – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok – Rychlovský, A. Musil, J. Vlach.

HC Olomouc - Kometa Brno 1:3

Třetiny: 0:0, 1:1, 0:2.

Branky a nahrávky: 29. Nahodil (Burian) – 29. L. Horký (Plekanec), 42. Zaťovič (Kusko, Malec), 45. Hruška.

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Hlavatý, Tošenovjan.

Diváci: 5 500.

Střely na branku: 30:26.

Vyloučení: 3:2.

Využité přesilovky: 0:0.

Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Valenta, Švrček, Dujsík, A. Rutar – Ostřížek, Klimek, V. Tomeček – Strapáč, Kolouch, Irgl – Burian, Nahodil, Olesz – Hecl, Skladaný, Kořenek.

Kometa: Vejmelka – Pyrochta, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, D. Mikyska – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., Plekanec, L. Horký – Orsava, Hruška, Lev – Kucsera, Kusko, Jenyš.