Kouč Vladimír Jeřábek už v kabině uvítal také gólmana Sasu Hoviho a útočníka Ivana Humla. Ti se po domluvě s trenéry připravovali individuálně v zahraničí. Finský brankář ladil kondici doma v Tampere, Huml ve Spojených státech. „Oba už jsou zpět a absolvovali kontrolní testy u profesora Dobšáka,“ vysvětlil Jeřábek.

Kondiční testy podstoupila většina mužstva už před dovolenou. V pondělí a v úterý se postupně dostane na sedm hráčů, kteří předtím buď chyběli nebo musejí prohlídku kvůli předchozím nedostatkům opakovat. Kromě Humla s Hovim jde o dalších pět hokejistů, včetně nejčerstvější brněnské posily Marka Kvapila, kterého Kometa získala z Vítkovic. „Na testy půjde taky obránce Kempný, který bral před dovolenou antibiotika a měl zvýšenou sedimentaci v krvi,“ upřesnil Jeřábek.

Šéf brněnské střídačky trávil volno na chatě v západních Čechách. Začal už plánovat sestavu pro přípravné zápasy? „Teď už o ní přemýšlím pořád. Sedneme si s Láďou Lubinou a ještě to probereme. Také bude hodně záležet na zdravotním stavu hráčů,“ zdůraznil Jeřábek.

Kometa sehraje první přípravné utkání v Bratislavě už příští středu, v sestavě se s velkou pravděpodobností neobjeví trojice marodících útočníků Erat, Balej, Pospíšil.

„Roman Erat už po operaci kolena v pátek začal s lehčím tréninkem. Pepa Balej rehabilitoval s ploténkou podle plánu, jenže dostal zápal plic,“ líčil kouč lapálie slovenské letní posily.

Poraněné koleno stále trápí Tomáše Pospíšila. „Jeho zranění není tak vážné jako u Erata. Už to s ním vypadá trošku líp. Všichni tři by měli stihnout začátek extraligy 17. září,“ věří trenér.

Jejich léčení však nehodlá uspěchávat. „Do zápasů naskočí, až budou stoprocentně v pořádku. Nemá cenu, aby svůj návrat nějak přepálili a zranění si obnovili,“ dodal trenér.